Новости
Ракурс

Азбука поиска работы

14 янв 2013, 10:01

Ринок праці — це місце, де зустрічаються роботодавці і люди, які шукають роботу. Останні часто припускаються основної помилки: шукають будь-яку роботу! Не роздумуючи, пристають на випадкові пропозиції в оголошеннях на стовпах, рекламних щитах, у газетах, сподіваючись на успіх. Не беручи до уваги своїх вмінь, знань, амбіцій і, що найголовніше, власної профпридатності, наосліп намагаються знайти собі роботу! Це стає головною причиною невдач.


.

Роботодавці ж шукають людей, які мають конкретну освіту, професію, досвід, уміння та бажані риси, і стають дедалі більш розбірливими, цінуючи найкваліфікованіших спеціалістів. Перш ніж розпочати шукати роботу, спробуй відповісти на кілька запитань:

Що я можу?

Що я хочу?

Що мені потрібно?

Тільки на перший погляд ці запитання видаються простими. Але саме відповідаючи на них, ти матимеш можливість дослідити свої сильні сторони і почати шукати таку роботу, яку зможеш виконувати якнайкраще і яка матиме попит на ринку праці.

Пошук роботи — це праця. Вона потребує і часу, і ресурсів.

І перша заповідь її ефективності — активність. Що більше способів пошуку роботи ти використаєш, то більше шансів отримати гідну роботу.

Друга заповідь — осмисленість. Оцінюй, наскільки пропонована робота допоможе тобі розвинути професійні якості та навички. Професіоналізм — найцінніший капітал.

Третя заповідь — адекватність. Всебічно оціни, чи відповідають твої професійні навички і знання вимогам до кандидата на бажану посаду.

Для того, щоб ефективно розпочати пошук роботи, треба передусім дуже добре до нього підготуватися. Заплануй точно, як шукатимеш роботу. Склади собі конкретний план, який включатиме 4 найважливіші кроки.

Крок 1. Спробуй точно визначитись, яка робота тебе цікавить. Яку саме роботу ти хочеш (і зможеш) виконувати? Чи дізнавався ти про вимоги, які висуває ринок праці до омріяної професії? Що у тебе добре виходить і що приносить найбільше задоволення? Які в тебе риси характеру? Чи є в тебе вміння та профпридатність для цієї конкретної професійної діяльності?

Крок 2. Спробуй дізнатися, ДЕ шукати інформацію, яка пов’язана з працевлаштуванням (користуючись різними джерелами — інтернетом, радіо, газетами тощо), та ЯК шукати роботу (які є методи, способи, техніки пошуку).

Крок 3. Треба обов’язково навчитися певних «інструментів» пошуку роботи: формувати мережу контактів, складати презентаційну промову, зібрати папку супровідних документів — резюме та супровідний лист; презентувати себе під час співбесіди з роботодавцем.

Крок 4. Поміркуй, які конкретні фірми були б зацікавлені взяти на роботу саме тебе. Забудь про пошук будь-якої роботи! Зосередься на пошуках роботи, яку ти насправді хочеш!Зміни свій спосіб мислення!

Уже не думай так: «Що він може мені запропонувати?».

Думай тільки так: «Що я можу йому запропонувати?».

Інструменти працевлаштування

Мережа контактів у реальності є найефективнішим способом пошуку роботи. Отже, створюєш мережу контактів і дієш у ній:

1. Створюєш список контактів.

2. Шукаєш індивідуальний підхід до кожного.

3. Пояснюєш кожному, що шукаєш поради, а не роботу.

4. Усе всім терпляче пояснюєш.

5. Будь наполегливим і не припиняй пошуку!

6.  Роби нотатки з розмов.

7. Не ображайся і не здавайся у разі окремих невдач.

Презентаційна промова: ти повинен уміти під час будь-якої зустрічі у стислій формі викласти суть того, чим займаєшся, яке робоче місце підшукуєш, щоб скласти у слухача позитивне уявлення про тебе і твою професійну діяльність, витративши на це не більше 30 секунд — приблизно 80—100 слів.

Ось шість пунктів, які потрібно відобразити у цій промові:

— яка професія, навички, вміння і досвід у тебе є;

— які компанії можуть використати ці твої навички та вміння;

— які проблеми цих компаній вони зможуть вирішити;

— як це відбуватиметься;

— яку вигоду ти принесеш цій компанії;

— чим ти вигідно вирізняєшся серед інших.

30 секунд — це саме стільки часу, скільки потрібно для того, щоб справити перше сприятливе враження!

Резюме, або CV, —один із найважливіших інструментів працевлаштування. У правильно написаному резюме можна наголосити на своїх цінних вміннях, досвіді та успіхах. Його завжди надсилають разом із супровідним листом. Разом вони будуть твоєю візитівкою. Не забувай, що твоя пропозиція має вирізнятися серед решти —вміло рекламуй свою особу та переконай читача, що саме ти йому потрібен! Позитивним результатом грамотно складеного резюме буде запрошення на співбесіду. І тільки. Приготуйся до співбесіди!

Сім правил ефективного інтерв’ю

1. Будь оптимістом!

2. Напередодні якомога більше дізнайся про фірму.

3. Детально продумай стиль одягу та зовнішній вигляд.

4. Під час інтерв’ю будь активним.

5. Став запитання.

6. Чітко формулюй свої думки.

7. Не запізнюйся!

Способи пошуку роботи

1. Пошук через знайомих і родичів.

2. Пошук роботи через оголошення про вакансії в спеціалізованих виданнях.

3. Публікація свого міні-резюме в газеті.

4. Звернення в агентство з підбору персоналу.

5. Пряме ініціативне звернення до потенційного роботодавця.

6. Пошук через державні центри зайнятості, молодіжні центри праці.

7. Відвідування днів кар’єри, ярмарків вакансій.

8. Пошук через інтернет.Спробуй себе й у фрілансі.

(Фріланс, від англ. freelance — позаштатний співробітник, вільний працівник, тобто працювати без контракту, позаштатним співробітником. Фріланс в інтернеті полягає в пошуку замовлень через глобальну мережу, їх виконання і отримання за це грошей.)

Природне бажання не тільки вижити в економічно скрутні часи, а й забезпечити собі та своїй родині фінансове благополуччя на довгі роки, а також високий рівень безробіття на вітчизняному ринку праці спонукають тисячі українців у найбільш працездатному віці до виїзду і працевлаштування в інших країнах, як сусідніх, так і заокеанських. І майже всі вони ризикують при цьому стати жертвами торгівлі людьми.

Якщо ти збираєшся влаштувати свою долю за кордоном, переконайся, що це безпечно! Знай і запам’ятай таке: як правило, неможливо виїхати за кордон за туристичною або гостьовою візою і на місці обміняти її на робочу. Не вір тому, хто таке обіцяє!

Повна зайнятість за гостьовою, діловою (бізнес-), спортивною, студентською або іншою неробочою візою є нелегальною.

Для легального працевлаштування за кордоном необхідно мати:

— дійсний закордонний паспорт;

— відповідну візу (найчастіше робочу);

— трудову угоду (контракт) з іноземним роботодавцем;

— дозвіл на роботу (який зазвичай видає орган працевлаштування країни, де ти будеш працювати) або дозвіл на перебування (зазвичай видається органами внутрішніх справ або посольством).

Доки ти живеш на рідній землі, у тебе є свобода, є вибір. Твоя активність, знання та праця обов’язково допоможуть тобі знайти гідне місце в житті!

 

Всім успішного розв’язання проблем бажає колектив МГЦ «Еталон» (м. Івано-Франківськ).


Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter