• Світові новини
  • Юридичні новини
  • Погода
  • Новини України
Ракурс

Відплати вбивцям Небесної сотні не буде

Якщо Порошенко, Аваков та інші «зіллють» церберів Януковича, вони не наберуть аналогічних для себе. Церберам потрібні гарантії, вони сльозам не вірять

Дивні почуття й думки навівають цими днями урядові квартали. У дні пам'яті Небесної сотні верхній Печерськ затоплений силовиками — їх більше, ніж перехожих. Відчуття, що це не дні пам'яті, а дні нагадування. І з акцентом не на те, що тут загинули захисники Майдану, а на те, що тут стріляв «Беркут». І стріляв він влучно, професійно, як навчили.

Інститутську на перехресті з Садовою перекрили двометровим парканом, біля якого — бійців частокіл. На в'їзді у двір Кабміну машини перевіряють «митними» дзеркалами на палицях — заглядають під днища. На Банковій взагалі глибоко ешелонована оборона: до постійного (побудованого після революції!) кордону біля Будинку з химерами додано кордон поряд зі Спілкою письменників.

На Інститутській, Шовковичній, Грушевського та ін. окрім екіпірованих солдатів багато чоловіків, що стоять на тротуарах, в яких «читаються» силовики в цивільному.

На Хрещатику — в місцях, де стояли барикади Майдану, — зараз «барикади» силовиків — ті ж високі ґратчасті паркани, привезені та згвинчені із секцій. Символічні контрасти! Майданні барикади народжені революційною енергією мас. «Барикади» силовиків — ці заводського виготовлення. Треба думати, вони відповідають стандартам поліцейської справи, як відповідають їм водомети.

«Будь-яка революція лише тоді чогось варта, якщо вона вміє захищатися», — казав Ленін. Важко не погодитися. Але ще важче позбутися думки, що українська революція, а точніше, персоналії, які прийшли на її хвилі й нині панують, тільки тим і зайняті, що захищають себе 24 години на добу! Вони бояться один одного і всі разом бояться народу. Знають: є за що!

І якраз у ці дні в інформпросторі активізувалася тема відплати вбивцям Небесної сотні. Коли вона настане? Та не настане вона! Відплата — не в інтересах влади. Показово покарають хіба що поодиноких беркутівців, які не встигли втекти, поки діяв «коридор». Кинуть пару скальпів до ніг народу, відрапортують. А загалом — покарання не буде. Не в природі будь-якої влади карати церберів колишнього режиму. Тому що якщо Порошенко, Аваков та ін. «зіллють» церберів Януковича — вони не наберуть таких собі. Цербери аполітичні, їм потрібні гарантії, і вони сльозам не вірять.

Це обираючи покоївку можна розмірковувати: цю не візьму, вона вколола шпилькою колишню господиню, вколе й мене. Але коли добирають пітбулів, логіка зворотна: він не замислюючись рвав для колишнього господаря, значить, рватиме і за моїм наказом. «Не замислюючись» — тут ключовий момент.

Якось я був присутній на зустрічі великого міліцейського начальства з особовим складом київського полку ДАІ. Були там і ритуальні виступи тих, хто дякував «за турботу», і явно підготовлені в масть питання із залу. Але були й непідроблені емоції. Пам'ятаю репліку офіцера, який майже зривався на крик: «На нас кажуть, що ми ланцюгові пси влади. А я пишаюся цим! Так, я — рекс, і порву за командою «фас»! Але не стягуйте мені зуби намордником. І не кажіть «фас» просто так. А якщо дали команду, не нарікайте: ой, навіщо так жорстоко!».

І це, підкреслю, — звичайні офіцери ДАІ. Уявляю, що могли б сказати офіцери «Беркута».

Тож не буде покарано тих, хто стріляв у Майдан. А будуть вони потихеньку спливати в «оновлених» органах правопорядку. Оскільки вони вміють, хочуть і люблять виконувати команду «фас». На те вчилися. Для того й одягли берці з наколінниками.

Єдине можливе для них покарання — це українська ноосфера — потоки людських проклять.

Читайте також: Всі наші президенти — найперші цинічні порушники Конституції

Помітили помилку? Виділіть текст, що її містить, та натисніть Ctrl+Enter
Версія для друку


    Загрузка...