Новини
Ракурс
Клавдія Шевелюк, директор з корпоративних комунікацій групи компаній «Ліга» вітає Ольгу Соколову, менеджера відділу комунікацій Marchenko Danevych

Юристи безкоштовно допомагають постраждалим і від «Беркуту», і від недобросовісних забудовників

6 лютого відбулася церемонія нагородження переможців всеукраїнського конкурсу Pro Bono Awards. Цей щорічний конкурс для юридичних компаній організовано проектом ЮРЛІГА, компанією «ЛІГА:ЗАКОН» та Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності в Україні». Він проводиться в рамках Національного конкурсу бізнес–кейсів з корпоративної соціальної відповідальності.


.

Конкурс проходив у трьох номінаціях: «Найкращі КСВ–практики юридичного бізнесу», «Найбільша кількість Рro вono годин» і «Внесок у розвиток України».

Свої КСВ–кейси надіслали 12 юридичних компаній. Найцікавіші, на думку компетентного журі, КСВ–практики надали компанії Constructive Lawyers («Захист прав та інтересів інвесторів у будівництві нерухомості»), Marchenko Danevych («Адміністрування в Україні міжнародного студентського конкурсу Philip C.Jessup Moot Court Competition») і Ukraine Legal Company («Простий і ефективний спосіб скоротити не тільки витрати офісу, а й зберегти природні запаси України»).

Величезну зацікавленість в аудиторії викликав кейс компанії Constructive Lawyers, який презентувала директор з маркетингу Ольга Гончарук. Юристи фірми, яка спеціалізується на правових питаннях будівництва, з 2008 року надають безкоштовну юридичну допомогу постраждалим від недобросовісних забудовників інвесторам, тобто звичайним громадянам, які вклали свої гроші в новобудови, але так і не отримали обіцяні квартири.

Окрім того, керуючий партнер компанії Олексій Гончарук щомісяця проводить безкоштовні навчальні семінари, на яких розповідає всім охочим, як не потрапити на гачок аферистів або горе–забудовників. А ще юристи компанії склали повну базу всіх споруджуваних в Україні об'єктів житлової нерухомості, зібрали досьє на забудовників і виклали це в інтернеті у відкритому доступі (http://neo.investhelp.com.ua). На сайті будь–яка людина може отримати інформацію, достатню для того, щоб зробити висновок — чи варто зв'язуватися з цим об'єктом і з цим забудовником.

З 2011 року ЮФ Marchenko Danevych виконує обов'язки національного адміністратора найпрестижнішого міжнародного студентського конкурсу в галузі права. За словами менеджера відділу корпоративних зв'язків Ольги Соколової, компанія вчить студентів–юристів навичкам практичної роботи, адже часто–густо випускник вузу не вміє скласти навіть найпростіший документ. Зрозуміло, одною лише офісною роботою юристи–наставники не обмежуються: найцікавіші тренування проходять «у полі», тобто в умовах справжніх судових засідань. Компанія знайшла однодумців в особі керівників Вищого господарського суду України, які дозволили студентам набувати практичного досвіду безпосередньо в залах судових засідань.

ЮФ Marchenko Danevych підтримує талановитих студентів з різних регіонів України, які хочуть взяти участь у національному конкурсі в Києві: фінансує їм проїзд, проживання та харчування. Компанія звернулася до інших учасників ринку і знайшла 50 юристів–волонтерів, які беруть активну участь у підготовці студентів до конкурсу.

Команда–переможець їде до Вашингтона, щоб представляти Україну вже на міжнародному конкурсі. І, хоча за умовами конкурсу, брати участь у ньому може тільки одна національна команда, компанії вдалося умовити організаторів прийняти, крім переможця національного конкурсу, ще дві команди, які посіли друге і третє місця. Вони не беруть участь у конкурсі, проте набувають безцінного досвіду. Що цікаво, раніше студенти відвідували судові засідання або брали участь у конкурсі на шкоду навчанню. Отримуючи практичний досвід або навіть представляючи нашу країну на міжнародному рівні, вони «заробляли» прогули і неприємності. Організаторам конкурсу вдалося домовитися з вузами. Більше того, у Києво–Могилянській академії, наприклад, зробили спеціальну дисципліну «Навчальні судові процеси», яка дозволяє відвідувати судові засідання і готуватися до конкурсу в рамках навчальної програми. Та ще й отримувати за це бали.

Ольга Соколова каже, що студентам, яким вони допомагають опановувати професійні знання та навички, ще під час навчання пропонують роботу найбільші відомі міжнародні компанії. Декілька студентів, що пройшли «вишкіл» у компанії, продовжили навчання в престижних закордонних вузах.

Цей кейс було відзначено міжнародним журі за внесок у юридичну освіту в Україні.

«Наша країна перебуває на складному етапі свого розвитку. Тішить те, що юридичний бізнес сьогодні усвідомив, що включеність і залученість до роботи на благо українського народу, на благо суспільства — це відповідальність кожного. Дуже радує, що юридичний бізнес країни об'єднується заради спільної мети – захисту прав людини. Ще донедавна в Україні була вкрай низька культура надання безкоштовних юридичних послуг, про що неодноразово йшлося і на міжнародному рівні, але зараз у нас є компанії, які, допомагаючи суспільству, приділяють набагато більше часу pro bono послугам, аніж їхні закордонні колеги», — сказала Клавдія Шевелюк, директор з корпоративних комунікацій групи компаній «Ліга», презентуючи наступну номінацію конкурсу — «Найбільша кількість Рro вono годин».

У цій номінації було представлено компанію «Вронський, Вронська та партнери», яка консультувала жінок і дітей в онлайн–режимі, надавши населенню 800 безкоштовних годин правової допомоги.

«У нас був проект, спрямований на підвищення рівня правової грамотності населення. Ми, юристи з сімейного права, вирішили давати безкоштовні консультації на двох сайтах. За три місяці з початку нашої співпраці з цими сайтами, щоденна кількість запитань зросла до 30. Ми не могли відповідати вибірково, доводилося приділяти проекту все більше і більше часу. До кінця проекту вийшло так, що дві людини (юрист і його помічник) тільки тим і займалися, що відповідали на запитання читачів», — розповідає Ганна Вронська, керуючий партнер компанії.

ЮФ «Вронська, Вронська та партнери» було нагороджено в цій номінації, враховуючи те, скільки безкоштовних годин відпрацював кожен член команди (по 133 години). У тій самій номінації було нагороджено і компанію Constructive Lawyers , яка на боротьбу з несумлінними забудовниками витратила 1288 безкоштовних годин при команді 30 осіб — за найвищу залученість команди до надання безоплатної правової допомоги. Constructive Lawyers була однією з перших, хто відгукнувся на ініціативу ЛІГАБізнесІнформ і «Юскутум», і разом з іншими відомими адвокатами долучилися до захисту журналістів, які постраждали на вулиці Банковій 1 грудня.

Номінація «Внесок у розвиток України» поки залишається відкритою. Організатори ще не визначилися ні з номінантами, ні, тим більше, з переможцями, враховуючи нинішню ситуацію в країні. Сьогодні кожен юрист, який правовими методами бореться з владним свавіллям, ризикуючи, щонайменше,  свободою, робить величезний внесок у розвиток України, у розвиток правової держави.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter