• Світові новини
  • Юридичні новини
  • Погода
  • Новини України
Ракурс

Кримський парламент ухвалив декларацію про незалежність АРК та Севастополя

11.03.2014 15:13 Коментарі

Верховна Рада Автономної Республіки Крим ухвалила декларацію про незалежність АРК та м. Севастополь.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

За декларацію проголосували 78 депутатів із 81, що взяли участь в голосуванні.

Текст «Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим та м. Севастополя» наступний:

Ми, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та Севастопольської міської ради, виходячи з положень Статуту Організації Об'єднаних Націй і цілого ряду інших міжнародних документів, що закріплюють право народів на самовизначення, а також беручи до уваги підтвердження міжнародним судом ООН щодо Косова від 22 липня 2010 року того факту, що одностороннє проголошення незалежності частиною держави не порушує будь-які норми міжнародного права, приймаємо спільно рішення:

1. У разі якщо в результаті майбутнього 16 березня 2014 року прямого волевиявлення народів Криму буде ухвалено рішення про входження Криму, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, до складу Росії, Крим після референдуму буде оголошено незалежною і суверенною державою з республіканською формою правління.

2. Республіка Крим буде демократичною, світською і багатонаціональною державою, яка зобов'язується підтримувати мир, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду на своїй території.

3. Республіка Крим як незалежна і суверенна держава в разі відповідних результатів референдуму звернеться до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим на основі відповідного міждержавного договору до складу Російської Федерації як нового суб'єкта Російської Федерації.

Крім того, сьогодні Верховна Рада Автономної Республіки Крим ухвалила постанову «Про гарантії відновлення прав кримськотатарського народу та його інтеграції в кримське співтовариство».

Як повідомляв «Ракурс», в. о. міністра оборони Ігор Тенюх пояснив, чому Україна не починає бойових дій у Криму.

Нагадаємо, сьогодні, 11 березня, Верховна Рада звернулась із заявою до кримського парламенту і Венеціанської комісії.

6 березня перший заступник голови Ради міністрів Криму Рустам Теміргалієв заявив, що кримський парламент ухвалив рішення про входження до складу Росії. При цьому 4 березня президент Володимир Путін заявив, що Росія не розглядає питання приєднання Автономної Республіки Крим.

Нагадаємо, Держдума планує розглянути питання про приєднання Криму до РФ 21 березня.Помітили помилку? Виділіть текст, що її містить, та натисніть Ctrl+Enter
Версія для друку

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


    Загрузка...