Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: FM República
Американська справа «фабрики тролів»: Вашингтон може ввести санкції проти ще 13 росіян
https://racurs.ua/ua/n101525-amerykanska-sprava-fabryky-troliv-vashyngton-moje-vvesty-sankciyi-proty-sche-13-rosiyan.htmlРакурсНові антиросійські санкції США можуть бути введені у відповідь на розслідування втручання Кремля в американські вибори, за підсумками якого Мін’юст висунув обвинувачення 13 громадянам РФ, пише «Інтерфакс-Україна».
.
«Ми продовжуємо вивчати втручання (РФ — ред.) у вибори. Я можу тільки додати, що ми тісно співпрацюємо з ФБР за інформацією щодо недавнього позову, і, в разі необхідності, ми розглянемо введення санкцій проти осіб на основі інформації, яка у них є", — заявив журналістам глава Мінфіну США Стівен Мнучін.
Раніше спікер Держдепартаменту Хізер Нойєрт не виключила можливості введення санкцій щодо 13 російських громадян.
«Санкції — це те, що ми зазвичай не прогнозуємо, але ми можемо потенційно це розглянути», — сказала вона.
Нагадаємо, 16 лютого стало відомо, що спецпрокурор США Роберт Мюллер передав до суду документ на 37 сторінках з докладними доказами втручання щонайменше 13 громадян РФ та трьох російських компаній в процес американського волевиявлення. У центрі розслідування спецпрокурора Мюллера так звана «фабрика тролів» Кремля — «Агентство інтернет-досліджень», що фінансується Євгеном Пригожиним, якого ЗМІ називали «кухарем Путіна». Слідство встановило, що з квітня 2014 року «Агентство інтернет-досліджень» створювало фіктивні аккаунти в соцмережах, використовуючи імена вигаданих і реальних американців. Ці «люди» пізніше почали видавати себе за американських активістів і активно публікувати інформацію про політичне життя США. Зокрема, вони торкалися расових проблем, володіння зброєю, нерівності. Ці теми підбиралися з метою розколу американського суспільства.
Відповідно до обвинувального документу Роберта Мюллера, в рамках існуючої в Санкт-Петербурзі «фабрики тролів» був відкритий «проект перекладів». Його метою було «посіяти недовіру до кандидатів в президенти і політичної системи загалом». Проект фінансувала компанія «Конкорд менеджмент і консалтинг», що належить Пригожину. Пізніше «проект перекладів» переріс у новий, але з ідентичними цілями і стратегією, — проект «Лахта». Його щомісячний бюджет станом на вересень 2016 року складав 1,25 млн дол.