Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: РБК-Україна
«Північний потік-2» може завдати Україні збитків на 3 мільярди доларів
https://racurs.ua/ua/n102992-pivnichnyy-potik-2-moje-zavdaty-ukrayini-zbytkiv-na-3-milyardy-dolariv.htmlРакурсЗапуск російської ГТС «Північний потік-2» може завдати Україні економічних втрат на 3 млрд дол. Про це заявив комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренков ефірі одного з телеканалів, передає УНН.
.
«Мова іде про можливі втрати України через запуск „Північного потоку-2“ — це приблизно 3 млрд дол. і відповідно 3% ВВП. Мова йде про те, що Україна має зараз наполегливо відстоювати свої інтереси, перш за все економічні. Якщо не буде транзиту, то підвищуються військові ризики для України, тому для нас важливо зберегти транзит газу в Євросоюз», — розповів Вітренко.
Він додав, що наразі Україна працює над збереженням транзиту газу.
Крім того очікується рішення ЄС, яке може вплинути на будівництво «Північного потоку-2».
«Для цього ми маємо працювати з нашими міжнародними партнерами в Європі і є певні успіхи, зараз очікуємо остаточне рішення Ради Європи, яке можливо вплине на те, що „Північний потік-2“ не буде побудований. З іншого боку є домашня робота — ми маємо в Україні зробити певні кроки для того, щоб зменшити ризик побудови цього „Північного потоку-2“», — зазначив комерційний директор «Нафтогазу».
Нагадаємо, євродепутати, члени комітету із промисловості, досліджень та енергетики, підтримали зміни до газової директиви, які мають завадити розбудові російського проекту «Північний потік-2».
Водночас прихильники російського проекту налаштовані проти зміни правил, зокрема, Німеччина.
У свою чергу Польща підтримала США у газовій суперечці.
Також повідомлялося, сьогодні офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойєрт заявила, що США ймовірно введуть санкції проти компаній, які долучаться до розбудови російського проекту «Північний потік-2».
Водночас нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель різко розкритикував плани Вашингтона ввести проти Кремля нові санкції, які можуть безпосередньо стосуватися європейських фірм — учасниць проекту «Північний потік — 2».
Наприкінці березня федеральне відомство по судноплавству і гідрографії Німеччини (BSH) видало останній дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу «Північний потік-2"у виключній економічній зоні країни.