Трудова міграція: експерти розповіли, скільки українських заробітчан працюють за кордоном
https://racurs.ua/ua/n104091-trudova-migraciya-eksperty-rozpovily-skilky-ukrayinskyh-zarobitchan-pracuut-za-kordonom.htmlРакурсЦентр економічної стратегії оприлюднив результати свого дослідження щодо трудової міграції українців. Виявилося, що близько 4 млн українців або 16% працездатного населення країни є трудовими мігрантами. Про це сьогодні, 23 квітня, повідомила прес-служба Центру.
Одномоментно за межами України може перебувати близько 2,6 — 2,7 млн осіб. Це означає, що українці їдуть за кордон на короткий термін, заробляють там гроші і повертаються додому.
Головна причина трудової міграції в Україні — це високий рівень оплати праці за кордоном та наявні робочі місця. Згідно результатів дослідження, більшість заробітчан вважають за краще повернутися назад в Україну.
Війна на Донбасі та анексія Криму вплинула на процеси трудової міграції. У 2014−2016 роках скоротився міграційний потік до Росії з 11 млн до 8 млн осіб.
Міграційний потік до Польщі за цей же період зріс з 14 млн до 20 млн осіб.
Після 2014 року українці вдвічі рідше виїжджали з України назавжди. Всього в 2002—2017 роках з України виїхали та не повернулися 6,3 млн осіб.
Автори дослідження вважають, що на даному етапі міграція є скоріше позитивною для української економіки. Але якщо українські роботодавці не забезпечать адекватну зарплату, кількість мігрантів збільшуватиметься й надалі. В майбутньому зростання міграції може стати лімітуючим фактором для української економіки.
Раніше повідомлялося, що нова міграційна політика Варшави має врахувати виклики, зокрема демографічну кризу в країні, внаслідок якої до 2020 року Польща втратить 590 тис. «робочих рук».