У ВККСУ озвучили перші результати кваліфоцінювання суддів: 75% з них відповідають займаній посаді
https://racurs.ua/ua/n104106-u-vkksu-ozvuchyly-pershi-rezultaty-kvalifocinuvannya-suddiv-75-z-nyh-vidpovidaut-zaymaniy-posadi.htmlРакурсЗа 12 днів співбесід, з 23 березня по 20 квітня поточного року, було заслухано 587 суддів місцевих та апеляційних судів. З’ясувалося, що 431 суддя, а це — 75% від опитаних, відповідає займаній посаді. Ще 16 представників Феміди визнано такими, що не підтвердили здатності здійснювати правосуддя. Стосовно 103 було оголошено перерву, зокрема, через неналежно оформлені висновки Громадської ради доброчесності. Про це повідомляє прес-служба Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
До етапу співбесід було допущено лише тих судів, які у рамках кваліфікаційного оцінювання успішно склали дворівневий іспит, — анонімне письмове тестування та практичне завдання на вміння формувати судові рішення. 31 суддя не склав іспитів, відповідно до співбесід ці судді не були допущені та підлягають звільненню.
Крім того, стосовно 14 із 16 суддів, яких визнано такими, що не відповідають займаній посаді, ВККСУ не отримала жодних висновків чи інформації від Громадської ради доброчесності. Серед них — судді, які виносили рішення щодо справ Майдану, не змогли пояснити джерела походження майна та мають інші невідповідності у деклараціях.
Перерву в оцінюванні ще 103 суддів оголошено через наявність питань у ВККСУ щодо досьє судді, а також через висновки Громадської ради доброчесності, надані комісії з неналежним оформленням. Для усунення недоліків Раді доброчесності надано додаткових 10 днів. Рішення стосовно цих суддів буде прийнято згідно з графіком оцінювання пізніше.
Щодо 23 суддів оцінювання зупинено через відкриті дисциплінарні справи у Вищій раді правосуддя та наявність підстав для дисциплінарної відповідальності судді. Таким чином, стосовно 25% суддів питання подальшої кар'єри залишається відкритим.
Нагадаємо, Громадська рада доброчесності заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів, назвавши його «фейковим», єдиною метою якого є збереження суддівських посад.
Разом із тим у ВККСУ нагадали Раді доброчесності про мету її створення та закликали виконувати свої обов’язки.