Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: scmp.com
За китайцями стежать ультрасучасні птахи-дрони (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n107070-za-kytaycyamy-stejat-ultrasuchasni-ptahy-drony-foto.htmlРакурсУ Китаї понад 30 військових і урядових установ щонайменше у п’яти провінціях протягом останніх років застосовують дрони у вигляді птахів для спостереження, пише South China Morning Post з посиланням на свої джерела.
.
На відміну від безпілотних літальних апаратів з фіксованими крилами або лопатям и, нові дрони імітують рухи крил птаха, щоби підніматися, опускатися або розвертатися в повітрі.
Нова програма з використання птахів-шпигунів має кодову назву Dove («Голуб»). Очолює її Сонг Біфенг, професор Північно-Західного політехнічного університету в Сіані, столиці провінції Шеньсі на північному заході Китаю. Янг Веньцін, ад’юнкт-професор Школи аеронавтики і член команди Сонга, підтвердив використання нової технології, однак зазначив, що вона поки не отримала широкого поширення, хоча і є вельми перспективною.
Ще один дослідник, який бере участь у проекті Dove, розповів, що метою було розробити нове покоління безпілотних літальних апаратів, які не привертатимуть увагу людей і залишаться непомітними навіть для радарів. Близько 90% рухів таких дронів повторюють рухи реального голуба. Вони практично безшумні, їх дуже важко помітити з землі, і настільки реалістичні, що справжні птахи часто літають поруч з ними.
Кожен дрон оснащений камерою високої чіткості, GPS-антеною, системою управління польотом і каналом передачі даних із супутниковим зв’язком. Спеціально розроблене програмне забезпечення дозволяє отримувати чіткі зображення і стабільну передачу відео при будь-яких рухах апарату.
Розробники кажуть, що птах-дрон все ще далекий від досконалості. Так, він не може літати на тривалі відстані (всього 5 км), на його роботу негативно впливають опади, він чутливий до електромагнітного поля. Творці птахів-шпигунів розраховують усунути ці недоліки в наступному поколінні літальних апаратів.