Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: flickr.com
У червні депутати взяли участь у третині голосувань Ради — «Чесно» (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n107181-u-chervni-deputaty-vzyaly-uchast-u-tretyni-golosuvan-rady-chesno-infografika.htmlРакурсУ червні 2018 року депутати взяли участь тільки у 32,1% усіх голосувань, повідомив 27 червня рух «Чесно».
.
Цього місяця Рада працювала у сесійному залі вісім днів, впродовж яких провела 12 засідань. За цей час відбулося 531 голосування. Відповідно до інформації офіційного сайту Верховної Ради, 11 депутатів були відсутні під час усіх голосувань в парламенті. П’ятеро з них перебувають під слідством або втекли з країни чи написали заяву про складання повноважень.
У червні не голосували у парламенті такі нардепи: Вадим Кривохатько («Блок Петра Порошенка»), Тетяна Донець («Народний фронт»), Євген Бакулін («Опозиційний блок» — під слідством), Денис Омельянович («Опозиційний блок»), Костянтин Жеваго (позафракційний), Сергій Клюєв (позафракційний — у розшуку), В’ячеслав Константіновський (позафракційний — склав мандат), Євген Мураєв (позафракційний), Олександр Онищенко (позафракційний, нардеп-утікач), Надія Савченко (позафракційна, під арештом), Дмитро Ярош (позафракційний).
Восьмеро депутатів з цього переліку (Бакулін, Жеваго, Клюєв, Константіновський, Мураєв, Онищенко, Савченко і Ярош) перебували в антийрейтингу руху «Чесно» також у травні 2018 року. Більшість із них мають традиційно низькі показники відвідуваності парламенту.
Незначну працелюбність цього складу народних депутатів засвідчило й те, що 342 депутати (понад 80% загальної кількості) у червні пропустили понад 50% голосувань. Найбільше тут відзначилися народні обранці від фракції «Відродження» (86,9%) та групи «Воля народу» (86,2%). Депутати від «Самопомочі» були одними із найактивніших — взяли участь у 53,9% голосувань.
При цьому у «Чесно» зауважили, що депутати часто не беруть участь у голосуваннях, перебуваючи у сесійній залі. Наприклад, депутати від групи «Воля народу» пропустили близько 86% голосувань, хоча були відсутніми тільки під час 18% голосувань.
Єдиним правовим методом змусити нардепа працювати наразі є позбавлення частини зарплатні. Із вересня 2016 року прізвища прогульників публікують у парламентському друкованому органі — газеті «Голос України».
Нагадаємо, що 13 нардепів пропустили всі голосування у травні. Раніше рух «Чесно» назвав найбільших прогульників травня 2018 року. Рейтинг депутатів-прогульників травня також очолили нардепи від «Волі народу» та «Відродження», вони голосували найгірше, а найкраще — депутати «Самопомочі».