Ракурсhttps://racurs.ua/
Пам'ятник загиблим під час подій 13 січня 1991 року біля телецентру в Вільнюсі, фото - DW
У Литві радять утриматися від поїздок до Росії прокурорам, які розслідують справу січневих подій 1991 року
https://racurs.ua/ua/n108427-u-lytvi-radyat-utrymatysya-vid-poyizdok-do-rosiyi-prokuroram-yaki-rozsliduut-spravu-sichnevyh.htmlРакурсКерівник міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус порадив працівникам судів та прокуратури своєї країни не відвідувати Росію та близькі їй країни. Про це дипломат написав 23 липня у Твіттер.
.
В інтерв’ю Національному радіо Литви Лінкявічус сказав, що остерігається наслідків порушеної сьогодні Слідчим комітетом РФ справи проти литовських прокурорів і суддів, які розслідують події у Вільнюсі у січні 1991 року.
Глава МЗС назвав дії РФ цинічною спробою переписування історії. Тиснучи на Литву у цьому питанні, Росія, на думку дипломата, бере на себе відповідальність за кровопролиття в Вільнюсі 13 січня 1991 року.
Нагадаємо, що штурм Вільнюської телевежі відбувався у січні 1991 року. У столиці Литовської РСР відбулася спроба вищого радянського керівництва воєнними методами повернути Литву, яка ще у березні 1990 року вийшла зі складу СРСР і проголосила незалежність. Кульмінацією протистояння став штурм радянськими військами та спецпризначенцями вільнюського телецентру, під час якого загинуло 15 чоловік — 14 з числа захисників телевежі та один офіцер спецпідрозділу «Альфа». Сотні людей отримали поранення.
Розслідуючи злочини майже 30-річної давнини, генпрокуратура Литви пропонує визнати екс-главу Міноборони СРСР Дмитра Язова винним в злочинах проти людяності під час подій 13 січня і засудити 93-річного маршала до довічного позбавлення волі. У Литві розслідують також причетність до цих злочинів ще п’яти осіб, в тому числі колишнього офіцера КДБ Михайла Головатова.
Слідчий комітет РФ сьогодні заявив про порушення кримінальної справи проти посадових осіб Генпрокуратури і суду Литви, які причетні до розгляду «справи 13 січня 1991 року». Росіяни вбачають у діях суддів і прокурорів іншої країни ознаки залучення до кримінальної відповідальності завідомо невинних людей.
Раніше «Ракурс» повідомляв, що Центр досліджень геноциду і резистенції жителів Литви починає публікацію агентурних повідомлень КДБ. В особливому архіві Литви збережено велику кількість документів, оприлюднення яких дасть змогу суспільству сформувати точніше уявлення про діяльність агентів КДБ у радянський період. Спочатку оприлюднять повідомлення агентів, які діяли у литовських емігрантських організаціях. Далі планують опублікувати повідомлення про шпигунство та науково-технічну розвідку.