Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: .0629.com.ua
Пляжі Маріуполя вкрилися центнерами мертвого бичка (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n109321-plyaji-mariupolya-vkrylysya-centneramy-zagyblogo-bychka-video.htmlРакурсДохлі бички з’явилися на одному з пляжів Маріуполя у середу, 8 серпня, повідомили в «BBC Україна».
.
Екологи вважають, що пік масової загибелі риби позаду. В екоінспекції підрахували, що на узбережжі було більше 20 загиблих бичків на квадратний метр, але частина дохлої риби могла залишатися в морі.
Міські служби прибирають рибу з пляжів та поверхні моря. Наразі вивезли до чотирьох центнерів бичка. На полігоні твердих побутових відходів рибу пересипають хлором для дезінфекції.
Тепер влада перевіряє, чи могла спричинити масовий мор риби забруднена вода.
Причиною масового замору риби стала задуха, яка звична для Азовського моря. Заступник директора Інституту рибного господарства та екології моря Костянтин Дем’яненко розповів, що внаслідок унікальності Азову, який має максимальну глибину 12 метрів, у спеку водні маси не змішуються. За умов безвітряної погоди не відбувається обмін між шарами води на поверхні моря і біля дна. Тому на глибині з’являються зони, які бідні на кисень, і риба гине.
Загибла риба не придатна для вживання в їжу ані для людей, ані для тварин. У місті тепер переймаються тим, як не допустити продаж мертвої риби. Чимало містян почали збирати рибу нібито для домашніх тварин. Але дохлий бичок не придатний для вживання в їжу ані для людей, ані для тварин.
В Маріуполі вже повідомили про випадок продажу зіпсованих бичків.
«Ракурс» повідомляв, що польська влада заборонила купатися на понад 50 пляжах Балтійського узбережжя через підвищення кількості токсичних бактерій у морі. Розмноження бактерій пов’язане з дуже теплою температурою води. У деяких місцях її температура перевищила 23 градуси. Рятувальники рекомендують відпочивальникам не плавати у морі, де ростуть колонії ціанобактерій, оскільки вони шкодять здоров’ю людини.