• Світові новини
  • Юридичні новини
  • Погода
  • Новини України
Ракурс

Український закон про люстрацію має три вектори дії - польський експерт

12.02.2015 13:27 Коментарі

Поняття люстрації в Законі України "Про очищення влади" передбачає три напрями дії та не відповідає повною мірою тому, як розуміють цей термін у Польщі та інших постсоціалістичних країнах

Про це зауважив на зустрічі експертів з питань люстрації з членами Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів польський прокурор Яцек Вигода, повідомляє прес-служба Вищої ради юстиції.

"Те, що ми розуміємо під поняттям «люстрація» не повною мірою відповідає тому, як розуміють цей термін в Україні", - сказав Вигода, прокурор відділу перевірок Комісії з розслідування злочинів проти польського народу Інституту національної пам’яті Польщі.

За його словами, дія закону «Про очищення влади» передбачає три напрями: так звана історична люстрація, що досліджує зв’язки державних посадовців із колишніми службами безпеки; «верифікація» — перевірка придатності держслужбовців якісно виконувати свої функції і служити інтересам нової демократичної держави, політичної незалежності, неучасті в корупційних діях; третій важливий елемент, пов'язаний із попередніми, — «деянуковичезація».

Експерти з люстрації прибули в Україну на запрошення проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та фундації «Відкритий діалог».

Читайте також: Польські експерти з люстрації радять Україні звільнити всіх суддів

Інтерв’ю «Ракурсу» з заступником керівника відділу перевірок (Люстраційного бюро) Комісії з розслідування злочинів проти польського народу Інституту національної пам’яті у Варшаві Радославом Петерманом: В Україні процес люстрації контролює орган, який не є незалежним

Джерело: Ракурс


Помітили помилку? Виділіть текст, що її містить, та натисніть Ctrl+Enter
Версія для друкуЗагрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Погода Sinoptik

Загрузка...