• Світові новини
  • Юридичні новини
  • Погода
  • Новини України
Ракурс

Житловий район Маріуполя був обстріляний "Градами" з північного сходу - правозахисники

16.02.2015 18:06 Коментарі

Аналіз вирв, частин снарядів та інші сліди обстрілу Маріуполя 24 січня цього року свідчать про те, що обстріл вівся зі східно-північно-східного напрямку з установок РСЗВ «Град»

Про це йдеться у звіті польової місії правозахисників з документування воєнних злочинів, наданий "Ракурсу" Міжнародним партнерством з прав людини (IPHR).

"Аналіз переважної більшості виявлених вирв і витягнутих частин снарядів свідчить, що обстріл вівся за допомогою реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) «Град». Пошкоджень від розриву снарядів інших РЗСВ або іншої зброї не було виявлено", - сказано в звіті.

Група правозахисників вивчила кути відхилення від нормалі осі ударних отворів, місця влучень у багатоквартирні будинки, сліди скалок на ґрунті або асфальті з одного боку вирви з характерним розльотом віялом, а також характерні смуги розльоту скалок, багаторазово зафіксовані на стінах будівель в епіцентрах вибуху. Отримана інформація дозволила припустити, що обстріл вівся зі східно-північно-східного напрямку (азимут 65–80°).

У звіті правозахисної групи, до складу якої входили правозахисники з багатьох країн, вказано також передбачувану область джерела стрільби. Згідно з висновками, зробленими завдяки інформації, зібраній під час розслідування обстрілу Маріуполя, обстріл завдали з території, підконтрольної так званій ДНР.

Звіт польової місії правозахисників щодо документування воєнних злочинів про обстріл Маріуполя читайте на "Ракурсі": Розслідування обстрілу Маріуполя: звідки і чому стріляли

Джерело: Ракурс


Помітили помилку? Виділіть текст, що її містить, та натисніть Ctrl+Enter
Версія для друкуЗагрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Погода Sinoptik

Загрузка...