• Світові новини
  • Юридичні новини
  • Погода
  • Новини України
Ракурс

Іноземці, яких не пустили в Україну, утримуються на київському вокзалі без законних підстав - омбудсмен

18.02.2015 14:09 Коментарі

У секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявили, що моніторинг відділу прикордонної служби «Київ-Пасажирський» на столичному вокзалі виявив порушення прав іноземців, яким забороняють в'їзд в Україну

Звіт моніторингової групи про візит до відділу прикордонної служби «Київ-Пасажирський» ОКПП «Київ» на залізничному вокзалі опубліковано на сайті омбудсмена. На момент візиту прикордонники перевіряли пасажирів потягу «Мінськ – Київ», який прибув до столиці України о 7.51.

Як з’ясувалося, протягом 2014 року в пункті пропуску «Київ-Пасажирський» з різних причин було відмовлено у в’їзді в Україну 144 іноземцям.

При цьому особи очікують на вибуття у зворотному напрямку близько 12 годин (поїзд «Київ – Мінськ» відбуває о 21.45 щодня) під наглядом прикордонників зачиненому приміщенні, розташованому в кімнатах відпочинку готельного типу на четвертому поверсі Південного залізничного вокзалу.

В омбудсмена зауважили, що формально такі приміщення повинні належати до місць несвободи, адже особи, які там перебувають, не можуть вільно їх залишити. Але, як зазначили правозахисники, подібне обмеження свободи та функціонування таких кімнат не регламентовано чинним законодавством України.

"Отже, дії посадових осіб Державної прикордонної служби щодо поміщення та тримання осіб, яким відмовлено у перетині державного кордону, у таких приміщеннях можуть розцінюватися як неправомірне позбавлення волі особи", - такого висновку дійшли учасники моніторингової групи.

На сайті Уповноваженого з прав людини зазначається, що ці місця несвободи не відповідають мінімальним стандартам поводження з затриманими особами: там немає природного та достатнього штучного освітлення, ефективної вентиляції; затримані не мають вільного доступу до питної води, свіжого повітря, туалету. Крім того, не передбачено також забезпечення харчуванням цих осіб.

Особи, яким заборонили перетинати державний кордон в Україні, не мають доступу до будь-якої інформації про гарячі лінії, де надають правову чи консультативну допомогу.

Для відповідного реагування звіт буде надіслано до Генпрокуратури та Державної прикордонної служби України.

Читайте також: Важко поранених евакуюють у лікарні лише після повного заповнення літака — омбудсмен

Люди тікатимуть із зони АТО без перепусток — Лутковська

Про права засуджених в Україні читайте у звіті ГПУ 

Джерело: Ракурс


Помітили помилку? Виділіть текст, що її містить, та натисніть Ctrl+Enter
Версія для друкуЗагрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Погода Sinoptik

Загрузка...