• Світові новини
  • Юридичні новини
  • Погода
  • Новини України
Ракурс

У Мінфіні пояснили, що таке фінансова децентралізація (ІНФОГРАФІКА)

19.02.2015 13:16 Коментарі

Міністерство фінансів України дало пояснення щодо реформи міжбюджетних відносин

У Мінфіні заявили, що це стимул для місцевих громад ефективніше наповнювати свої кошториси, переходити на самозабезпечення та ощадливо планувати свої видатки.

З 2015 року місцеві бюджети будуть наповнюватися, в тому числі, за рахунок того, що з державного бюджету передадуть на місця цілу низку податків, а також запровадять нові збори.

Зокрема, тепер місцева влада збиратиме 100% плати за надання адмінпослуг, 100% державного мита, 10% податку на прибуток підприємств.

Крім того, надходження до місцевих бюджетів робитиметься за рахунок зборів з роздрібного продажу підакцизних товарів (пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів) за ставкою 5% вартості реалізованого товару.

Доходи місцевих бюджетів поповняться податком на нерухомість, яким відтепер оподатковується і комерційне (нежитлове) майно, податком на автомобілі з великим об’ємом двигуна, 80% екологічного податку (замість 35%) та 25% плати за надра.

У Мінфіні запевняють, що частина нових місцевих податків дозволить акумулювати в загальному фонді місцевих бюджетів додаткового ресурсу до 25 млрд грн. В цілому, завдяки новій системі міжбюджетних трансфертів, додатковий ресурс місцевих бюджетів лише в 2015 році становитиме близько 45 млрд грн.

"І найголовніше - тепер саме місцева влада буде вирішувати, на які потреби вона може витрачати ці кошти", - заявили в Мінфіні.

Читайте також: Місцевим бюджетам видали 40 млрд грн — Яценюк

Джерело: Ракурс


Помітили помилку? Виділіть текст, що її містить, та натисніть Ctrl+Enter
Версія для друкуЗагрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Погода Sinoptik

Загрузка...