• Світові новини
  • Юридичні новини
  • Погода
  • Новини України
Ракурс

Вчені з'ясували причину підвищеного ризику розвитку гепатиту В у дітей

19.02.2015 14:16 Коментарі

Фахівці з медичного коледжу при Національному університеті Тайваню встановили, чому у дітей, інфікованих вірусом гепатиту В, хвороба переходить у хронічну форму набагато частіше, ніж у дорослих

Відомо, що чим молодша дитина, хвора на гепатит B, тим вище шанси на те, що захворювання перейде у хронічну форму. Так, інфікування новонароджених цим вірусом призводить до розвитку хронічного гепатиту у 90% немовлят, а вже у віці від одного до п'яти років хронічна форма розвивається у 30% інфікованих дітей, що в кілька разів більше порівняно з дорослими, пише «Здоровье Украины».

У ході експерименту вчені інфікували вірусом гепатиту В декілька груп мишей різного віку. Молодим і дорослим тваринам до інфікування вірусом протягом декількох днів вводили антибіотики, що майже повністю знищили кишкову мікрофлору. В інших групах, де були миші різного віку, антибіотиків не вводили. В результаті з'ясувалося, що після застосування антибіотиків хронічний гепатит В у дорослих тварин розвивався набагато частіше, ніж у особин того ж віку, яким препарати не вводилися. Разом з тим дана форма гепатиту також дуже часто розвивалася у гризунів, які не піддавалися впливу антибіотиків, але були інфіковані в дуже юному віці.

Таким чином, за словами вчених, ризик розвитку хронічної форми гепатиту В у мишей, інфікованих у молодому віці, був підвищений через несформований мікробіом, сукупність мікрофлори кишечнику.

Фахівці пояснюють, що кишкова мікрофлора відіграє надзвичайно велику роль не тільки в перетравленні їжі, але і в нормальній роботі імунної системи. У гризунів, інфікованих у дорослому віці, мікробіом встигав сформуватися, в результаті чого імунна система успішно запобігала переходу гострої форми захворювання у хронічну.

Читайте також: Хворі на гепатит С можуть померти від алкоголю

Джерело: Здоровье Украины


Помітили помилку? Виділіть текст, що її містить, та натисніть Ctrl+Enter
Версія для друкуЗагрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Погода Sinoptik

Загрузка...