Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: universe-tss.su
На Рівненській АЕС збираються замінити російське ядерне паливо американським
https://racurs.ua/ua/n98262-na-rivnenskiy-aes-hochut-zaminyty-rosiyske-yaderne-palyvo-na-amerykanske.htmlРакурсКерівники шведського відділення Westinghouse Electric Sweden AB розповіли про можливості постачання ядерного палива на Рівненську АЕС. Про це повідомляє прес-служба ДП «Енергоатом».
.
Першочергово директор по роботі з замовниками Сеппо Корхонен розповів про поставки систем примусового скидання тиску та тривалого охолодження контайменту для малих енергоблоків РАЕС. У рамках «постфукусімських заходів» енергетики радять посилити на енергоблоках заходи безпеки і утримання розплаву ядерного палива в корпусі реактора.
Особливу увагу фахівці приділили питанню диверсифікації джерел постачання ядерного палива на Рівненську АЕС. Для того, аби знизити залежність від одного постачальника, російської компанії ТВЕЛ, «Енергоатом» у квітні 2014 року уклав договір із компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.
Ще у 2015 році Южно-Українська АЕС успішно виконала завантаження модернізованого палива ТВС-WR виробництва Westinghouse на третьому енергоблоці, який був підключений до енергомережі. А торік першу партію ядерного палива цього виробника поставили і на Запорізьку АЕС.
«Наразі основним постачальником ядерного палива на РАЕС є АТ ТВЕЛ (Росія). Відповідно до міжнародних норм, в енергогенеруючій компанії необхідно мати декілька альтернативних постачальників однієї продукції. Нас цікавили досягнення та напрацювання у сфері виробництва американського ядерного палива як для енергоблоків-мільйонників, так і для малих енергоблоків ВВЕР-440», — повідомив заступник головного інженера РАЕС із ядерної та радіаційної безпеки Сергій Боришкевич.
Водночас, окрім виготовлення та поставки ядерного палива, Westinghouse впроваджує в Україні низку інших проектів. Зокрема, реалізовує проект із фільтрованого скиду тиску з гермооболонки, виконує роботи за проектом щодо впровадження систем післяаварійного моніторингу та моніторингу концентрації водню.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за 12 років Київ витратив 2 млрд дол. на вивезення відпрацьованого ядерного палива до РФ.
Недавно «Енергоатом» почав будівництво в Чорнобильській зоні відчуження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. З 2020 року там зберігатимуться вигорілі паливні стрижні з трьох українських АЕС.