Ракурсhttps://racurs.ua/
Fly Eye. Фото: cfts.org.ua
Від нас не сховаєшся: українська армія прийняла на озброєння безпілотник Fly Eye
https://racurs.ua/ua/n98472-vid-nas-ne-shovaieshsya-ukrayinska-armiya-pryynyala-na-ozbroiennya-bezpilotnyk-fly-eye.htmlРакурсНаказ про прийняття на озброєння польського безпілотника Fly Eye підписав сьогодні, 15 грудня, міністр оборони України Степан Полторак. Про це повідомляє прес-служба Сухопутних військ ЗСУ.
.
Fly Eye став першим безпілотним авіаційним комплексом на озброєнні ЗСУ. Раніше його ретельно перевіряли на відповідність заявленим характеристикам при визначальних відомчих випробуваннях.
Як зазначається, дрон має розмах крила 3,6 м і довжину 1,9 м. Він важить 11 кг, може підніматися на висоту до 4 км, літати до 4 год, розвиваючи швидкість до 160 км/год і працювати віддалено на відстані до 50 км. Безпілотник передає дані в режимі реального часу.
Виробляє безпілотні Fly Eye ВАТ «Чезара» із складових компонентів, що поставляються польською компанією WB Electronics.
Радник керівника ВАТ «Чезара» з військово-технічних питань, кандидат технічних наук Сергій Бруль розповів, що умови ліцензійного договору передбачають можливість поліпшення та імпортозаміщення під час виробничого процесу. Наразі вже створено сервісний центр обслуговування БПАК цього типу.
У разі впливу засобів радіоелектронної боротьби противника БПЛА Fly Eye виконує завдання, проходячи по маршруту, заздалегідь запрограмованим перед стартом, в режимі радіомовчання. Якщо зв’язок з наземною станцією не відновлюється, БПЛА повертається в задану оператором точку або місце старту.
Нагадаємо, 8 листопада відбулося випробування нового бойовогодрона. Тестування проходило території льотно-випробувальної бази ДП «Антонов», що на Київщині.
Новий БПЛА створено для оснащення перспективного мобільного тактичного безпілотного авіаційного комплексу, для потреб Сухопутних сил Збройних сил України. В комплекс входитиме чотири безпілотники, наземна станція керування.
Дрон зможе проводити оптико-електронну розвідку, працювати в складних метеоумовах, передавати на командний пункт бригади розвідувальну інформацію про цілі та об’єкти супротивника.