Луценко назвав три головні джерела корупції в Україні
https://racurs.ua/ua/n99019-lucenko-nazvav-try-golovnyh-djerela-korupciyi-v-ukrayini.htmlРакурсГенеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв’ю українським телеканалам назвав три головні джерела корупції в Україні, передає «Сьогодні».
На думку Луценка, джерела топ-корупції — це державні підприємства, митниця та надра.
Генпрокурор назвав три ключові кроки, які необхідно зробити, щоб побороти корупцію в цих та інших сферах.
На його думку, перше — це приватизація. Луценко заявив, що неприватизовані нібито державні підприємства стають головним джерелом партійної корупції. Ті партії, які приходять до влади, намагаються призначити свого директора на ці підприємства, отримують за це вигідні замовлення на підконтрольні фірми і звідти «течуть мільйони».
Луценко порівняв Україну та Польщу. В Україні зараз близько 3,5 тис. державних підприємств. У Польщі в 1991 році, коли вона починала реформу, їх було 4,5 тис. Тепер у неї тільки 45 державних підприємств. З приватизації Польща отримала приблизно 400 млрд дол. В Україні з 3,5 тисячі державних підприємств є 1800, які взагалі не працюють, вони завдали близько 30 млрд збитків за минулий рік.
На думку Луценка, друга причина топ-корупції — це ситуація на митниці, через яку податки на 20-30% товарів все ще не доплачують до бюджету.
Генпрокурор заявив, що потрібно встановити електронні сканери, за допомогою яких буде перевірятися, що везуть через кордон, яка вага вантажу і багато інших показників. Він наголосив, що кошти на це виділено з грошей, конфіскованих у злочинних організацій Януковича.
Третя причина корупції — це українські надра. За словами Луценка, українські надра діляться непрозоро і функціонують неприбутково.
За його словами, надра ще ніколи прозоро не ділилися: ні газ, ні нафта, ні граніт, ні бурштин, ні будь-які інші копалини. Генпрокурор впевнений, що якщо відкрити цю сферу і забезпечити аукціони, це вб’є корупцію.
Раніше Луценко заявив, що власники рахунків, на які, за інформацією слідчих, виводилися кошти з «ПриватБанку», обов’язково отримають підозри.