• Світові новини
  • Юридичні новини
  • Погода
  • Новини України
Ракурс

Bloomberg: Газові трейдери ЄС втратять 1 млрд дол. через рішення Стокгольмського арбітражу щодо “Нафтогазу” та “Газпрому”

Фото: Report.az
11.01.2018 21:21 Коментарі

Європейські газові трейдери, які постачають реверсний газ до України, можуть втратити 1 мільярд доларів через рішення Стокгольмського суду, яким Україну зобов’язали купувати певну кількість газу у “Газпрому”

Стокгольмський арбітраж зменшив обсяг обов’язкової купівлі газу у »Газпрому« удесятеро — від 52 млрд куб. м до 5 млрд куб. м. Однак, поновлення закупівель газу »Нафтогазом« у «Газпрому» все ж вплине на європейських газових трейдерів та операторів трубопроводів, які отримували переваги від реверсу газу, пише “Голос Америки” з посиланням на Bloomberg.

«Вечірка вже не така весела для європейських газових трейдерів та операторів трубопроводів, які отримували переваги від реекспорту російського газу до України», — сказав аналітик Bloomberg Intelligence у Лондоні Ельчін Маммадов.

Минулого року Україна імпортувала 14 млрд куб. м газу з ЄС, що можна порівняти з обсягами щорічного споживання газу Бельгією.

Серед найбільших постачальників України в 2016 році була французька компанія Engie SA, в якої Україна придбала більше 3 млрд куб. м газу. Минулого року продаж зменшився приблизно на 40% через зростання конкуренції.

Окрім цього, відомо, що швейцарська Axpo Trading AG, ще один основний постачальник, знаходиться в «процесі створення компанії в Україні, щоб мати змогу торгувати напряму в Україні”.

Раніше повідомлялося, що ціна російського газу в 2018-2019 роках для України буде прирівняна до вартості палива в одній з європейських країн.

Нагадаємо, що «Нафтогаз» виграв арбітраж проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями. Вимоги російського газового монополіста на 56 млрд дол. відхилено.

Помітили помилку? Виділіть текст, що її містить, та натисніть Ctrl+Enter
Версія для друкуЗагрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Погода Sinoptik

Загрузка...