Ракурсhttps://racurs.ua/
Прийом молока у населення. Фото: Вільне життя
Мінагрополітики: Нові санітарні обмеження на прийом молока у населення не вводилися
https://racurs.ua/ua/n99637-minagropolityky-novi-sanitarni-obmejennya-na-pryyom-moloka-u-naselennya-ne-vvodylysya.htmlРакурсЗ 1 січня 2018 року не вводилося жодних нових санітарних обмежень на прийом молока від населення. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, повідомила прес-служба відомства.
.
«Ми не робимо жодної різниці при контролі якості молока у індивідуальних та колективних господарств. Мова йде лише про контроль його якості, котрий існує і зараз і є абсолютно узгоджений з європейськими нормами якості вже два роки», — зазначив Мартинюк.
За його словами, понад 90% українського молока, що виробляється вітчизняними селянськими господарствами, відповідає нормам харчової продукції. У Мінагрополітики наголосили, що ця цифра говорить про те, що реальних проблем у цьому секторі не існує.
Мартинюк наголосив на тому, що 80% українського молока збирається в господарствах населення. У міністерстві розуміють, що фінансовий стан сотень тисяч українських аграріїв залежить від функціонування ринку сирого молока.
«Держава має приймати дуже зважені рішення і Мінагрополітики завжди буде відстоювати саме інтереси дрібних селянських господарств», — запевнив перший заступник міністра.
Нагадаємо, Міністерство аграрної політики України ініціювало відтермінуваннянабуття чинності державним стандартом ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» для згладжування процесу адаптації виробників молока та молочної продукції до нового стандарту.
Це відтермінування буде використано для того, щоб сформувати ступеневу систему трансформації вимог до якості молока-сировини, гігієнічних вимог до виробництва та переробки молока і молочних продуктів.