Ракурсhttps://racurs.ua/

Держветслужба: У загиблого поголів’я свиней чуми не виявлено
https://racurs.ua/ua/n1096-derjvetslujba-u-zagyblogo-pogoliv-ya-svyney-chumy-ne-vyyavleno.htmlРакурсПро це повідомив на прес-конференції заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Віталій Башинський, повідомляють УНН.
Як заявив Башинський, свиней почали перевіряти після падіння понад 100 особин у Житомирській та 240 у Черкаській областях. Планувалося вже вводити карантинні заходи, проте перевірка щодо наявності вірусу АЧС засвідчила відсутність цього вірусу. Тож, питання щодо наявності африканської та класичної чуми в свиней наразі повністю знято.
Башинський повідомив, що, можливо, така велика кількість свиней у господарстві «Благост» на Житомирщині загинула від неякісного корму. Причиною смерті свиней у селі Тимошівка у Черкаській області був термічний шок, адже температура в боксах, де знаходилися тварини, піднялася аж до 54 градусів.
.