Новини
Ракурс

У Раді розподілили комітети: В опозиції кажуть, що контрольні дістались більшості

25 гру 2012, 13:51

Верховна Рада України (ВРУ) розподілила парламентські комітети. «За» відповідне рішення проголосувало 339 депутатів.

За словами представника фракції «Батьківщина» Андрія Шевченка, влада завадила опозиції очолити контрольні комітети, передає «Українська правда».

Представники опозиції очолили комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, комітет з питань економічної політики, комітет з питань європейської інтеграції, комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, комітет з питань культури і духовності, комітет з питань науки і освіти, комітет з питань паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, комітет з питань свободи слова, комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту, комітет з питань прав людини, а також комітет з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики.

Представники Партії регіонів і комуністів очолили комітет з питань аграрної політики та земельних відносин, комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, комітет з питань бюджету, комітет з питань соціальної політики, комітет з питань транспорту і зв'язку, комітет з питань фінансів, комітет з питань Регламенту, комітет з питань промислової та інвестиційної політики, комітет з питань правової політики, комітет з питань верховенства права та правосуддя, комітет з питань податкової та митної політики, комітет з питань охорони здоров'я, комітет з питань національної безпеки і оборони, комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій, комітет у закордонних справах, комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, комітет з питань приватизації.

1) Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією — голова Віктор Чумак (УДАР). У заступники до нього пішов Геннадій Москаль з «Батьківщини» і регіонал Микола Джига. У комітеті працюватимуть також Анатолій Гриценко («Батьківщина») та Ян Табачник (Партія регіонів).

2) Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи — голова Ірина Сех («Свобода»). Її заступниками стали Олег Лукашук («Батьківщина»), Сергій Глазунов і Євген Балицький (обидва ПР).

3) Комітет з питань економічної політики — голова Андрій Іваничук («Батьківщина»). У заступниках опинилися Ірина Горіна (ПР), Ксенія Ляпіна («Батьківщина»), Михайло Головко («Свобода»). У комітеті працюватимуть Віктор Пинзеник (УДАР) та Ігор Палиця (позафракційний).

4) Комітет з питань європейської інтеграції — голова Григорій Немиря («Батьківщина»). У його заступниках опинились Ірина Бережна (ПР), Ірина Геращенко (УДАР), Олег Панькевич («Свобода»), Віктор Тихонов (ПР). У цьому комітеті опинився також Віктор Балога (позафракційний), Петро Порошенко (позафракційний), Юлія Льовочкіна (ПР) і Борис Тарасюк («Батьківщина»).

5) Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності — голова Андрій Кожем'якін («Батьківщина»). У нього в заступниках опинились п'ять регіоналів, зокрема син генпрокурора Артем Пшонка, Володимир Олійник, Дмитро Шенцев.

6) Комітет з питань культури і духовності — голова В'ячеслав Кириленко («Батьківщина»). Його заступниками значаться Інна Богословська (ПР) та Марія Матіос (УДАР). На ниві культури і духовності в Раді працюватимуть також Таїсія Повалій (ПР), Олесь Доній (позафракційний) та Олександр Бригинець («Батьківщина»).

7) Комітет з питань науки і освіти — голова Лілія Гриневич («Батьківщина»). У її заступниках опинились Олександр Сич («Свобода»), Микола Сорока (ПР) і Олександр Зубчевський (КПУ). Тут-таки працюватимуть Ірина Фаріон («Свобода») та Андрій Парубій («Батьківщина»).

8) Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин — голова Валерій Пацкань (УДАР). У його заступники пішли Андрій Шевченко («Батьківщина»), Ірина Луценко («Батьківщина»), Ганна Герман (ПР).

9) Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки — голова Микола Мартиненко («Батьківщина»). Заступниками він матиме чотирьох регіоналів та одного свободівця. Тут також засідатимуть Сергій Пашинський («Батьківщина»), Микола Рудьковський і Віктор Турманов (обидва ПР).

10) Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів — голова Валерій Сушкевич («Батьківщина»). У його заступниках працюватимуть Анатолій Гончаров (ПР) та Сергій Куніцин (УДАР). Членом цього комітету став Арсеній Яценюк.

11) Комітет з питань свободи слова та інформації — голова Микола Томенко («Батьківщина»). У заступниках — Олена Бондаренко, Микола Баграєв (обидвоє ПР), Ігор Мірошниченко («Свобода»). Більшість членів комітету — опозиціонери.

12) Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму — голова Артур Палатний (УДАР). У його заступниках — Ельбрус Тедеєв (ПР), Віталій Данілов («Батьківщина»), Ігор Янків («Свобода»). Тут також працюватиме Іван Кириленко.

13) Комітет з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики — голова Олександра Кужель («Батьківщина»). У заступниках у неї — Владислав Лук'янов (ПР).

14) Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин — голова Григорій Калєтнік (ПР). У заступниках у нього Тарас Кутовий (УДАР).

15) Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики — голова Спірідон Кілінкаров (КПУ). Заступниками комуніста стали Володимир Вечерко (ПР) і Геннадій Зубко («Батьківщина»), Дмитро Андрієвський («Батьківщина»).

16) Комітет з питань бюджету — голова Євген Геллєр (ПР). У його заступниках опинились мажоритарник, що приєднався до ПР Сергій Буряк, Оксана Калєтнік (КПУ), Олександр Волков (ПР), Валерій Дубіль («Батьківщина»), Ярослав Дубневич (УДАР).

Загалом членами комітету стали 35 депутатів, зокрема Павло Різаненко (Удар), Андрій Іллєнко («Свобода»), Юрій Михальчишин («Свобода»), Нестор Шуфрич (ПР), Андрій Деркач (ПР), Василь Хмельницький (ПР), Артем Щербань (ПР), Віктор Жеребнюк (ПР), Олександр Пресман (ПР), Ігор Скосар («Батьківщина»), Тетяна Слюз («Батьківщина»), Олег Медуниця («Батьківщина») та «тушка» Олександр Табалов (позафракційний).

17) Комітет з питань верховенства права та правосуддя — голова Сергій Ківалов (ПР). У його заступники пішли Олег Махніцький («Свобода»), Роман Романюк (УДАР), Павло Петренко («Батьківщина») та Дмитро Шпенов (Партія регіонів). Тут також працюватимуть Сергій Власенко («Батьківщина») і Вадим Колесніченко (ПР).

18) Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування — голова мажоритарник Давид Жванія (приєднався до ПР). Серед його заступників опинились Ольга Михайленко (КПУ), Олег Сиротюк («Свобода»), Наталія Новак (УДАР), Руслан Князевич («Батьківщина») та Олег Парасків (ПР). Цей комітет стане також місцем роботи для лідера УДАРа Віталія Кличка, екс-міністра ЖКГ Анатолія Близнюка та брата губернатора Харківської області Дмитра Добкіна.

19) Комітет у закордонних справах — голова Віталій Калюжний (ПР). Заступниками стали Валентин Наливайченко (УДАР) та Леся Оробець («Батьківщина»).

20) Комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій — голова Валерій Омельченко (ПР). Заступниками регіонала працюватимуть Анатолій Гіршфельд та Олексій Білий (ПР), Олександр Мочков (УДАР) і Руслан Лук'янчук («Батьківщина»). Членами комітету стали також син президента Віктор Янукович-молодший, Сергій Тігіпко, Олександр Турчинов та Олег Тягнибок.

21) Комітет з питань національної безпеки і оборони — голова Володимир Литвин (екс-спікер ВРУ). У його заступниках опинились Анатолій Кінах, Віктор Розвадовський (обидва ПР), Роман Забзалюк («Батьківщина»). Тут також працюватиме вірний соратник Литвина в президіумі Адам Мартинюк (КПУ).

22) Комітет з питань охорони здоров'я — голова Тетяна Бахтєєва (ПР). Заступниками стали Ірина Спіріна (КПУ), Роман Ілик («Батьківщина»), Олександр Біловол (ПР) та Олег Гелевей («Свобода»).

23) Комітет з питань податкової та митної політики — голова Віталій Хомутиннік (ПР). У його заступники пішли, зокрема, Оксана Продан (УДАР), Ігор Єремєєв (позафракційний).

Загалом у комітеті працюватимуть 26 депутатів, у тому числі «тушка» позафракційний Андрій Табалов (син), Сергій Терьохін («Батьківщина»), Катерина Ващук, Олександр Герега, Таріел Васадзе, Сергій Клюєв, Дмитро Святаш (усі ПР).

24) Комітет з питань правової політики — голова Валерій Писаренко (ПР). Членами комітету стали Микола Катеринчук («Батьківщина»), Костянтин Жеваго (позафракційний), Сергій Міщенко (позафракційний), Андрій Мохник («Свобода»).

25) Комітет з питань промислової та інвестиційної політики — голова Юрій Воропаєв (ПР). У його заступники пішли працювати Сергій Фаєрмак («Батьківщина»), Володимир Бойко (ПР), В'ячеслав Богуслаєв (ПР). Членом комітету став Михайло Чечетов (ПР).

26) Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВРУ — голова Володимир Макєєнко (ПР), який очолював комітет і в Раді попереднього скликання. Серед його заступників — Андрій Пишний («Батьківщина»), Валерій Карпунцов та Едуард Гурвіц (обидва УДАР). Тут також засідатимуть Арсен Аваков («Батьківщина») та Олександр Єфремов (ПР).

27) Комітет з питань соціальної політики — голова Павло Цибенко (КПУ). У його заступниках опинились Ярослав Сухий (ПР) та Павло Розенко (УДАР). Членами комітету стали Людмила Денисова («Батьківщина»), Світлана Фабрикант (ПР).

28) Комітет з питань транспорту і зв'язку — голова Борис Колесніков (ПР), який позбувся всіх постів у новому Кабміні. У його заступники пішли Костянтин Бондарєв («Батьківщина») та Руслан Сольвар (УДАР).

29) Комітет з питань фінансів і банківської діяльності — голова Олександр Риженков (ПР). Одним з його заступників став Олексій Азаров (син Миколи Азарова, прем'єр-міністра України — ред.).

30) Комітет з питань приватизації — голова Євген Мармазов (КПУ).

Джерело: Українська правда


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter