Новини
Ракурс

У ВР внесли законопроект, який забороняє блокувати діяльність ЗМІ

30 січ 2013, 21:13

У Верховній Раді України (ВРУ) зареєстровано законопроект про запобігання блокування діяльності засобів масової інформації (ЗМІ), повідомляється на сайті ВРУ.

Авторами законопроекту № 2122 виступили народні депутати від «Свободи» Ігор Мірошниченко і Олександр Мирний.

У пояснювальній записці до законопроекту депутати зазначили, що судові органи під час розгляду спорів, учасниками яких виступають ЗМІ, наділені можливістю накладати арешт на майно чи рахунки останніх або забороняти їм вчиняти певні дії, в порядку заходів забезпечення позову, не вирішуючи при цьому спору по суті.

«Враховуючи специфіку діяльності засобів масової інформації (оперативне реагування на події, безпреривність і періодичність видання та ін.), арешт рахунків, майна чи заборона вчиняти певні дії, фактично блокує їх інформаційну діяльність, що призводить до порушення конституційних прав громадян України на інформацію», — сказано в записці до законопроекту.

Законопроект передбачає позбавлення можливості судових органів арештовувати рахунки чи майно ЗМІ, а також накладати заборону на вчинення чи обов’язок утримуватися від певних дій.

Зокрема, відповідно до змін, які пропонують депутати, арешт рахунків чи майна, що належить телерадіоорганізаціям, допускається винятково у встановлених законом випадках на підставі рішення суду.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter