Ракурсhttps://racurs.ua/



Більше половини українців не розуміють, за що виступають різні політичні сили
https://racurs.ua/ua/n936-bilshe-polovyny-ukrayinciv-ne-rozumiut-za-scho-vystupaut-rizni-politychni-syly.htmlРакурс
Прикметно, що прихильники різних партій не розуміють позиції партій однаковою мірою :"Свободи" (63%), «Батьківщини» (61%), КПУ (60%), «УДАРу» (60%), Партії регіонів (54%). При цьому ідеологія партій зрозуміла лише для 22% українців.
Згідно з опитуванням, Центральній виборчій комісії (ЦВК) довіряє 40% українців, трохи менше (37%) не довіряють ЦВК. 23% опитаних не визначились зі своїм ставленням.
ЦВК схильні довіряти здебільшого виборці Партії регіонів (77%), КПУ (57%), а не довіряють їй половина виборців «Батьківщини» (50%) та «Свободи» (45%). Прибічники «УДАРу» розділилися: 39% — не довіряють ЦВК, 34% — довіряють. ЦВК переважно довіряють на Сході (51%) і Півдні (46%), переважно не довіряють на Заході (46%), а ставлення жителів Центру ділиться: 34% довіряють ЦВК, а 32% — не довіряють.
Українці переважно довіряють місцевим виборчим комісіям за місцем голосування (50% довіряють, 28% — ні). Найбільше опитані довіряють місцевим виборчим комісіям, практично незалежно від регіону України і улюбленої партії.
Результати опитування повідомляються на сайті фонду «Демократичні ініціативи».
Загальнонаціональне дослідження громадської думки українців провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерів та КМІС з 18 вересня по 4 жовтня 2012 року. Опитування відбулося в 111 населених пунктах усіх областей України та Автономній Республіці Крим за квотною вибіркою. Загалом опитали 2043 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2.2%.
Опитування здійснено у рамках проекту «Національний екзит-пол’2012» за фінансової підтримки посольства Нідерландів в Україні.
Як повідомляв «Ракурс», відповідно до цього ж опитування, лише 9% українців впевнені, що парламентські вибори пройдуть чесно, без підтасувань.
.