Новини

Вирок Приморського районного суду м. Одеси у кримінальній справі відносно «Особа_2»

Вирок Приморського районного суду м. Одеси від 12 серпня 2014 року у кримінальній справі відносно «Особа_2»

Справа № 522/11429/14-к

1-кп/522/848/14

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
          

12 серпня 2014 року                             Приморський районний суд м. Одеси у складі:
          головуючого судді:                        Капля О.І.,
          при секретарі          :                      Стогнієнко Т.Г.,
          за участю прокурора:                    Мельник Д.В.,  
           адвоката:                                       ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22014160000000118 від 20.06.2014 року відносно: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,   уродженця м. Болград, Одеської обл., громадянина України, українця за національністю, із н/вищою освітою, не одруженого, офіційно не працюючого, студента 3 курсу ІДГУ,  зареєстрованого: АДРЕСА_1, проживаючого: АДРЕСА_2, раніше не судимого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.109 ч. 1 КК України, суд -

ВСТАНОВИВ:

Досудовим розслідуванням установлено, що 25 травня 2014 року ОСОБА_2, діючи на шкоду національним інтересам України, вступив у злочинну змову з лідерами формування «Одеська дружина»: (матеріали справи відносно яких, виділені в окреме провадження). Згідно досягнутої між ними домовленості, ОСОБА_2 спільно з громадянином України, матеріали якого також виділені, зобов'язався підібрати та сформувати групу осіб, яку очолюватиме зазначена особа у складі 10-15 чоловік для їх подальшої відправки у Російську Федерацію, з метою проходження курсів посиленої військової підготовки.

Дані особи (матеріали справи відносно яких, виділені в окреме провадження) в свою чергу пообіцяли ОСОБА_2 оплату проїзду та проживання у РФ, повне матеріальне та побутове забезпечення вказаної групи на період перебування у РФ, щомісячну виплату заробітної плати таким особам у розмірі близько 1000 доларів США. Згідно досягнутої злочинної домовленості, після підготовки, приблизно в кінці літа - на початку осені 2014 року, вказана група повинна була прибути до м. Одеси для вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, а також на захоплення державної влади. Вказані дії полягали у створенні та координації незаконних озброєних груп, з метою забезпечення наступу на Одеський регіон, силами терористичних організацій ЛНР та ДНР, подальшого захоплення органів державної влади, у тому числі шляхом збройного протистояння, вчинення нападів на державні установи, організації та окремих осіб.

На виконання вказаних домовленостей, ОСОБА_2, в період з 25.05.2014 року по 27.05.2014 рік, підбираючи та формуючи групу для вчинення дій з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу та захоплення державної влади України, вступив у злочинну змову з іншими особами громадян України та, діючи згідно злочинного плану, звернувся до них з пропозицією проходження спеціальної військової підготовки для подальшого застосування отриманих навичок та знань при вчинені дій з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, на що вони надали свою згоду. В подальшому, ОСОБА_2 надав анкетні дані на зазначених осіб, відправивши їх на поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_2, для замовлення, бронювання та оплати залізничних квитків на поїзд сполученням «Одеса-Москва».

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 свою провину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.109 ч.1 КК України визнав повністю, підтвердивши обставини вчиненого ним кримінального правопорушення, та пояснив обставини  які виразились у насильницької зміні та повалення конституційного ладу, а також захоплення державної влади України. Винним у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю та просив суд не лишати його свободи, в подальшому обіцяв не допускати подібного.

На підставі ст.349 ч.3 КПК України, за згодою учасників процесу, судом визнано недоцільним дослідження доказів, стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким із учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений та інші учасники процесу правильно розуміють зміст цих обставин, сумніву у добровільності та істинності їх позицій немає.          
Також, розгляд по справі проводився відносно обвинуваченого в межах пред'явленого йому обвинувачення.

При встановлених обставинах, оцінюючи зібрані докази, суд вважає, що провина обвинуваченого у вчиненні вищезазначеного кримінальних правопорушень в судовому засіданні доведена повністю і зібраних доказів достатньо для визнання його винного.

Таким чином, враховуючи викладене, суд кваліфікує дії ОСОБА_2 за ч.1 ст.109 КК України, за кваліфікуючими ознаками: дії з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, а також захоплення державної влади України. 

Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_2 у відповідності зі ст.65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Обставинами, що пом'якшують покарання ОСОБА_2, згідно ст. 66 КК України, суд визнає: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, позитивну характеристику з місця проживання.

Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_2, згідно ст. 67 КК України, суд не вбачає.
Враховуючи повне визнання вини ОСОБА_2, наявність пом'якшуючих обставин, суд приходить до висновку, що його виправлення можливе без ізоляції від суспільства і до нього при усіх зазначених обставинах, можливо застосувати вимоги ст. 75 КК України, тобто звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Питання про речові докази вирішується судом відповідно до ст. 100 КПК України. Керуючись ст.ст. 100, 368-371, 373, 374     КПК України, суд,


                                                               ЗАСУДИВ:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.109 ч.1 КК України та призначити йому  покарання у вигляді позбавлення волі, строком на 5(п'ять) років.
На підставі ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з іспитовим строком на 3 (три) роки.

На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_2 такі обов'язки:

- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання. 
Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 у вигляді тримання під вартою змінити на особисте зобов'язання та звільнити з під варти із залу суду, а після вступу в законну силу - скасувати.
В строк відбування покарання ОСОБА_2 зарахувати знаходження його під вартою  з 27.05.2014 р.  по 12.08.2014 р.

Речові докази по кримінальному провадженні:

- металевий ключ від замка з написом APECS; 

- мобільний телефон марки « 8АМ81ЖО», модель - GТ-S5620 - ІМЕІ: НОМЕР_1, S/N: НОМЕР_2, з батареєю модель S/N: НОМЕР_3 середині телефону знаходяться СІМ-картка оператора мобільного зв'язку «МТС» НОМЕР_4, телефонний номер НОМЕР_5;

- мобільний телефон марки «Nокіа», модель - Е71х ІМЕІ: НОМЕР_6, S/N: НОМЕР_7, з батареєю модель S/N: НОМЕР_8. В середині телефону знаходяться СІМ-картка оператора мобільного зв'язку «Київстар» (НОМЕР_9, телефонний номер НОМЕР_10;

- ноутбук Аsus К61ІС 3056 S/N 15G10N396150;

-           мобільний телефон марки «SAMSUNG» Duоs, модель - GТ-S7562 (RTL) - ІМЕІ 1: НОМЕР_11, ІМЕІ 2: НОМЕР_12 - S/N: НОМЕР_13, з батареєю модель S/N: НОМЕР_14. В середині телефону знаходяться СІМ-картка оператора мобільного зв'язку «Life» (НОМЕР_15, телефонний номер -НОМЕР_16) та СІМ-картка оператора мобільного зв'язку «Djuiсе» (НОМЕР_17 телефонний номер НОМЕР_18) та із встановленою в телефоні міні флеш карта ТwinМOS 16 GВ mісrо SС НС (СВАG3А4SGO10- 00ВКO1240К) - знищити, як предмети пристосовані для скоєння вказаного злочину;

- пластикова платіжна картка «Укрексім» банка НОМЕР_19 від до11/12 на ім'я ОСОБА_2;
- пластикова платіжна картка «Приват банка» НОМЕР_20 від 12/16;
- пластикова платіжна картка Приват банка НОМЕР_21 від 12/16;
- грошова купюра номіналом 100 гривень ЗБ №9109296;
- грошова купюра номіналом 100 гривень ВБ №1762808;
- пластикове водійське посвідчення НОМЕР_22 на ім'я ОСОБА_2;
- пластиковий студентський квиток НОМЕР_23 на ім'я ОСОБА_2;
- пластикове посвідчення НОМЕР_24 майстра спорту міжнародного класу ОСОБА_2;
- паспорт громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 серії НОМЕР_25, виданий Болградським РВ ГУ МВС України в Одеській області;
- довідка про ідентифікаційний код;
- міграційна картка серії НОМЕР_26;
- медична довідка 385152;
- закордонний паспорт НОМЕР_27 ОСОБА_2 - повернути за належністю ОСОБА_2
 

Судові витрати в кримінальному провадженні - відсутні.

Цивільний позов в кримінальному провадженні не заявлявся.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку негайно вручити прокурору і обвинуваченому.           
Суддя Приморського
районного суду м.Одеси                                                             О.І.Капля
                                                                                          
12.08.2014

Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter