Новости
Ракурс

Зміна черговості спадкування – консультація нотаріуса

Запитання читача: Я проживав зі своєю сестрою в будинку, який вона успадкувала після смерті наших батьків. Останні роки її життя я надавав сестрі необхідну допомогу, оскільки через важку хворобу вона була лежачою. Чи маю я право на спадщину як спадкоємець другої черги після смерті сестри на рівні з її двома повнолітніми дітьми, які прийняли спадщину?

Відповідь нотаріуса: Так, таке право ви маєте. Законом передбачена можливість зміни черговості спадкування. Це можна зробити двома способами – договірним та судовим. Договірний передбачає зміну черговості шляхом укладення нотаріально посвідченого договору між заінтересованими спадкоємцями за умови, що він не буде порушувати прав спадкоємця, який не бере у ньому участі.

Судовий спосіб: спадкоємець за законом наступних черг може звернутись до суду для отримання права на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що він протягом тривалого часу опікувався, матеріально забезпечував, надавав іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Але ці факти потрібно буде доводити в суді

Спадкові справи є одні з найскладніших та заплутаних. Моє головне завдання як нотаріуса – мирно врегулювати спірні моменти, враховуючи інтереси всіх учасників цивільного процесу та не довести до суду. Чим складніше – тим цікавіше.


.

Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter