Ключевые изменения, касающиеся сделок купли-продажи недвижимого имущества
https://racurs.ua/n182386-kluchevye-izmeneniya-kasauschiesya-sdelok-kupli-prodaji-nedvijimogo-imuschestva.htmlРакурсЯких змін зазнав процес купівлі-продажу майна під час дії воєнного стану, розповіла «Ракурсу» Вікторія Дерев’янко, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.
Ринок нерухомості в Україні потроху оживає, як і всі інші сфери життя. Низка процедур зазнала суттєвих змін, про які краще знати, якщо ви вирішили придбати, продати чи успадкувати майно.
Ключові зміни, що стосуються угод купівлі-продажу нерухомого майна, передбачені Постановою Кабінету міністрів України від
По-перше, нотаріусам заборонено вчиняти нотаріальні дії з нерухомим майном за зверненням громадян російської федерації, хоч вони й можуть перебувати в Україні на законних підставах; те ж стосується і юридичних осіб, в яких громадяни країни-агресора мають частку тощо.
По-друге, продати майно одразу не вдасться. Державою запроваджено мораторій на відчуження нерухомості, якщо з дня державної реєстрації права власності на майно за договором минуло менше одного місяця.
По-третє, посвідчувати такі угоди можуть тільки ті нотаріуси, яким держава дала на це право. Перелік нотаріусів, які можуть посвідчувати договори купівлі-продажу, обміну чи дарування нерухомості під час воєнного стану, визначені у відповідному наказі Міністерства юстиції на його сайті. Тож перед тим, як звернутися до нотаріуса, варто переконатися, що він справді має право посвідчити таку угоду.
Ви можете обрати нотаріуса для посвідчення договору за місцем реєстрації проживання однієї зі сторін або за місцеперебуванням майна.
Купити або продати майно, що перебуває в зоні бойових дій можна, але тільки в регіоні, де є доступ до реєстрів нерухомого майна. Наразі Міністерство юстиції веде Перелік територій, де припинено доступ до реєстрів.