Новини
Ракурс

З’їзд суддів України відбудеться вчасно попри заваду депутатів — Василь Онопенко

12 чер 2014, 16:32

Підстав для перенесення З’їзду суддів України із запланованої дати — 19–20 червня, на думку голови РСУ Василя Онопенка, немає. Адже усі проблемні питання та суперечності, які виникли із ухваленням Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» у базовому суддівському законодавстві, були вирішені шляхом прийняття РСУ рекомендацій та роз’яснень. «Завдяки цьому уже були проведені конференції суддів, на них обрані делегати на З’їзд (всього 409. — Ред.). Тому ми маємо усі підстави для того, щоб провести його. Завдання З’їзду — сформувати відповідні судові органи (КСУ, ВККС, ВРЮ та РСУ)», — зазначив В. Онопенко.


.

Щодо останнього, то на початку тижня у приміщенні ВСУ планують провести спеціальну конференцію для ЗМІ, щоб ознайомити суспільство з біографією та професійними якостями кандидатів на посади суддів КСУ, а також членів ВККС, ВРЮ та РСУ. Відповідна інформація буде розміщена на офіційному сайті РСУ.

«Таким чином, має відбутися активне обговорення громадськістю запропонованих для затвердження на засіданні З’їзду суддів України кандидатур. Нехай громадськість почитає про них, внесе свої пропозиції», — додав В. Онопенко.

Слід зазначити, що таке тяжіння до публічності в питаннях кадрових призначень спостерігається у суддівському корпусі чи не вперше в історії правосуддя України. У чому не останню роль відіграли революція гідності та громадська активність українців, які прагнуть змінити країну на краще.

Завадою для проведення З’їзду суддів України не стало й прохання низки народних депутатів відкласти його на осінь у зв’язку зі зверненням до КСУ щодо визнання закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» неконституційним. Члени РСУ прийняли його до уваги, проте вирішили не реагувати. «Адже це не їхня (народних депутатів. — Ред.) компетенція. Нехай законодавча влада займається своїми питаннями», — заявив В. Онопенко. Його підтримала більшість членів РСУ, окрім Сергія Амєліна, який вирішив утриматися під час голосування. Таку пропозицію РСУ схвалив і заступник міністра юстиції України Ігор Бондарчук.

Після проголошення доповіді Володимира Погребняка, яка стосувалася недоліків законодавчих ініціатив народних депутатів щодо змін до законодавства про судоустрій і статус суддів (на прикладі законопроектів №4829, 4707, 4186 та ін.), члени РСУ вирішили підготувати на рівні З’їзду суддів України звернення до законодавця з проханням узгоджувати надалі їх розробку із органами суддівського самоврядування.

«Законом передбачено направлення таких проектів на обговорення до Верховного суду України, але цього чомусь ніхто не робить. У нас законопроекти печуться, як млинці. Тому утворюється законодавчий хаос. Це питання знайде своє відображення в рішенні З’їзду суддів», — резюмував В. Онопенко.

Наступне засідання РСУ проводитиметься не лише у новому складі, який затвердять на З’їзді суддів України, а й у значно ширшому форматі. Адже за новими правилами замість 11 членів, які фізично не можуть представляти усі регіони України, уже засідатиме 40.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter