Ракурсhttps://racurs.ua/
Активісти біля будівлі Національної поліції у Херсоні, фото - Фейсбук Р.Сініцина
Покарати зло: у Бердянську, Херсоні і Києві вимагають розслідування нападів на активістів (ВІДЕО, ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n108871-pokaraty-zlo-u-berdyansku-hersoni-i-kyievi-vymagaut-rozsliduvannya-napadiv-na-aktyvistiv-video.htmlРакурсУ декількох містах України сьогодні відбулися акції протесту, під час яких у правоохоронних органів вимагали належного розслідування злочинів, які скоєні проти громадських активістів. Зокрема, йшлося про убивство в Бердянську Віталія Олешка та жорстокий напад у Херсоні на Катерину Гандзюк.
.
В Херсоні сотня активістів прийшла в обласну прокуратуру, повідомив у Фейсбук журналіст Сергій Нікітенко. Спочатку їх не пускали всередину, а прокурора до людей кликати відмовлялися. Після того, як в прокуратурі кинули димову шашку, відбулося легке задимлення та запрацювала сигналізація, прокурор області вийшов до людей.
Він запевнив, що слідство у справі Гандзюк триває.
Волонтер та активіст Роман Сініцин у Фейсбук розповів, що небайдужі херсонці побували також біля будівлі поліції Херсонщини. Начальник Меріков виявився у відпустці.
У Бердянську вийшли на вулиці через вбивство Сармата. Ветерани АТО та небайдужі городяни вимагають розслідування вбивства Віталія Олешка.
З трансляції у Фейсбук Андрія Маджарова, на очах якого було вбито Сармата, зрозуміло, що колона протестувальників вирушила до відділення поліції. Від поліцейських вимагали повідомити про результати розслідування і розказати, що кажуть затримані за підозрою у вбивстві. Поліцейським також закидають, що вони не реагували на погрози, які отримував Олешко перед вбивством.
Крім того, протестувальники вимагають надати охорону родині Олешка. Мітингувальники побували перед будівлею виконкому Бердянської міськради. Хтось облив вхід у будівлю червоною фарбою, вона має символізувати кров і причетність до вбивства місцевої влади.
У Києві сьогодні кілька десятків людей з плакатами влаштували акцію під Міністерством внутрішніх справ з вимогою до правоохоронців ефективно розслідувати злочини проти активістів.
Один з організаторів акції озвучив п‘ять вимог, які вони висунули МВС: звіт відомства щодо розслідувань попередніх справ; відсторонення керівництва МВС в Херсонській області через напад з кислотою на активістку, радницю міського голови Катерину Гандзюк; генпрокурор Луценко має передати всі резонансні справи в Департамент контррозвідки Служби безпеки; відставка глави МВС Арсена Авакова; п‘ята вимога — «покарати зло».