Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: UkrPress.info
Головні тези промови Вселенського патріарха щодо української церкви
https://racurs.ua/ua/n110448-golovni-tezy-promovy-vselenskogo-patriarha-schodo-ukrayinskoyi-cerkvy.htmlРакурсАрхієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря оприлюднив головні пункти промови Вселенського патріарха Варфоломія на Синаксі, які стосуються українського питання.
.
Під час свого виступу Вселенський патріарх Варфоломій наголосив, що:
1. Перенесення місця перебування митрополитів київських на початку 14 століття до Москви відбулося без благословення Константинопольської церкви, хоча українці не раз намагалися вийти з-під влади Москви.
2. Патріархат у Москві був проголошений без включення до нього Київської митрополії.
3. Лист 1686 року був наданий під тиском і через обставини, і в ньому йшлося лише про надання дозволу Московському патріарху посвідчувати Київського митрополита. Але цей митрополит мав і надалі визнавати Вселенського патріарха як свого главу і перебувати в його юрисдикції, про що мало свідчити згадування імені Вселенського патріарха за богослужінням. Ці умови не були дотримані. Жодних інших документів, які б свідчили про «повну передачу» Київської митрополії в юрисдикцію МП, немає.
5. Канон 1 Вселенського собору зобов‘язує патріархів не поширювати свої права поза межі своєї юрисдикції.
6. Вселенський патріархат терпів порушення його прав, але це не означає згоду з таким порушенням.
7. Всім відомі церковні проблеми в Україні і Російська церква одна несе відповідальність за них. А тому, як причина проблем, вона не може бути тим, хто їх вирішить.
8. Українське питання потребує дій від Вселенського патріарха, оскільки до нього з проханням зверталася офіційний Київ, і «патріарх» Філарет.
Загалом щодо українського питання була підготовлена доповідь на понад 90 сторінок. Текст доповіді оприлюднено на сайті УПЦ США (Константинопольського патріархату).
Окрім цього, на Синаксі була заслухана доповідь професора, єпископа Макарія Христупольського, який наголосив, що всі київські митрополити, які не згадують Вселенського патріарха — порушують канони і підлягають покаранню позбавленням сану.
Нагадаємо, 2 вересня єпископи провели обговорення і ухвалили рішення щодо того, чи має право Константинопольський патріархат надавати автокефалію без будь-яких узгоджень. 19 квітня Верховна Рада проголосувала за проект постанови, яким підтримала президентське звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу щодо автокефалії Української православної церкви (УПЦ). У РФ не підтримують створення помісної православної церкви в Україні.