Ракурсhttps://racurs.ua/
Різниця в зарплаті чоловіків і жінок не зникне ще понад 200 років
https://racurs.ua/ua/n96538-riznycya-v-zarplati-cholovikiv-i-jinok-ne-znykne-sche-ponad-200-rokiv.htmlРакурсРізниця в оплаті праці чоловіків і жінок не зникне найближчі 217 років. Про це йдеться у звіті Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).
.
Як зазначається, щороку ВЕФ складає «Індекс гендерного розриву» та порівнює 144 країни за чотирма показниками: економічна участь і кар’єрні можливості, освіта, політичні можливості, здоров’я і виживання.
Крім своїх даних, організація використовує інформацію світових інститутів — Міжнародної організації праці, Програми розвитку ООН та Всесвітньої організації охорони здоров’я.
«2017 року індекс вперше показав розрив у рівності в графі „економічна участь“. До неї належать зарплати, участь в колективі та лідерство. В середньому жінки по всьому світу заробляють менше, ніж чоловіки. ВЕФ стверджує, що розрив не зникне ще 217 років», — йдеться у повідомленні.
У ВЕФ з’ясували, що причина виникнення розриву в 2% полягає не в тому, що жінки отримують менше, ніж чоловіки за однакову роботу, а в тому, що жінки виконують неоплачувану роботу або взагалі не входять до штату співробітників.
Крім того, жінки працюють у сферах із нижчою середньою зарплатою і рідше займають високооплачувані провідні посади.
На першому місці за всіма показниками залишається Ісландія — там зберігаються найменші розриви в доходах чоловіків і жінок.
Разом з тим, Британія і США активно працюють над тим, щоб скоротити розрив в пунктах «залученість у колектив» і «оплата праці». Цим країнам вдається зберігати рівність за рахунок збільшення показників у інших сферах — зокрема, збільшилася кількість жінок на провідних політичних позиціях.
ВЕФ зазначає, що скорочення гендерного розриву потрібне не тільки для соціального розвитку, але й допоможе «додати мільярди доларів» в економіку країн.
Україна в цьому рейтингу посідає 61-ше місце. У ВЕФ зазначили, що в нашій державі цього року спостерігається «найбільше за весь час поліпшення рівності заробітної плати в політичному робочому вимірі».
Нагадаємо, що нещодавно Кабмін ввів посаду уповноваженого з питань гендерної політики. У положенні про уповноваженого вказується, що на нього буде покладено обов’язок у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя.