Порошенко підписав процесуальні кодекси
https://racurs.ua/ua/n97480-poroshenko-dav-start-sudoviy-reformi.htmlРакурсПрезидент України Петро Порошенко підписав закон про судову реформу. Про це повідомляє прес-служба глави держави.
У прес-службі президента зауважили, що цей законопроект № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів і покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність із європейською та міжнародною практикою.
Як відомо, цей законопроект був внесений президентом у березні 2017 року.
3 жовтня депутати ухвалили закон, підтримавши його 234 голосами.
Законодавчим актом викладено в новій редакції Господарський процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс, Кодекс адміністративного судочинства України, закон «Про внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів», закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із прийняттям Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України», доповнено зазначені акти відповідними прикінцевими та перехідними положеннями.
Законопроектом, зокрема, встановлюється, що в судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка має забезпечити обмін документами в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Також нагадаємо, що після голосування розгорівся скандал навколо прийнятих «поправок Лозового». Нардеп від"Батьківщини" Олена Шкрум заявила, що через ці поправки НАБУ не зможе ефективно розслідувати справи про злочини під час Майдану і щодо колишніх високопоставлених чиновників.
Пізніше юрист Тетяна Зелькіна пояснила, що поправкидо закону про судову реформу не торкнуться злочинів, скоєних під час Революції гідності.