Ракурсhttps://racurs.ua/
У пенітенціарній службі скаржаться на недостатню охорону в’язниць на Донбасі
https://racurs.ua/ua/n30134-u-penitenciarniy-slujbi-skarjatsya-na-nedostatnu-ohoronu-v-yaznyc-na-donbasi.htmlРакурсПро це повідомив глава Державної пенітенціарної служби України (ДПтСУ) Сергій Старенький, передає «Інтерфакс-Україна».
.
«У трьох установах були збройні напади і загрози життю співробітників. Це було 9 травня в 124-й установі Донецької області, 30 травня у 27-й установі Донецької області і вчора — в Артемівському СІЗО. Заволоділи певною кількістю зброї... Загалом — близько 150 одиниць зброї. Це автомати Калашникова, пістолети», — зазначив Старенький.
За його словами, нападають бойовики з різних угруповань, які один одного не завжди знають.
«У них (нападників — ред.) вимога одна — нам потрібна зброя, все, що знаходиться на території Донецької та Луганської областей, належить ДНР, віддайте нам зброю», — розповів глава ДПтСУ.
Він також підкреслив, що самі ув’язнені хочуть, щоб все це скоріше закінчилося, бо напади і погрози з боку членів незаконних збройних формувань погіршують умови утримання в колоніях, зокрема, у багатьох установах немає води, ускладнене підвезення харчів.
Старенький висловив жаль, що звернення пенітенціаріїв до правоохоронних органів і сил антитерористичної операції(АТО) про сприяння в охороні колоній і СІЗО не знаходить належної відповіді. При цьому глава ДПтСУ роз’яснив, що їхня охорона орієнтована на те, щоб попередити дії з боку ув’язнених: запобігти втечам, порушенням режиму.
«Але коли є напади зовні, ми охороняємо тільки самі себе і повинні залучати працівників правоохоронних органів», — сказав він, додавши, що охорона працює в посиленому варіанті з моменту початку терористичних дій з боку сепаратистів.
Він також розповів про контакти керівників пенітенціарних закладів з бойовиками:
«На місцевому рівні начальникам установ та управлінь доводиться спілкуватися з представниками ДНР та незаконних збройних формувань. Це спілкування спрямоване на те, щоб забезпечити харчами (ув’язнених — ред.), пояснити ситуацію. В останні місяці це найбільш ефективна тактика».
За даними Старенького, загалом в зоні АТО знаходиться 37 пенітенціарних установ: 17 в Луганській області, 20 — у Донецькій. У них відбувають покарання близько 25% всіх засуджених в Україні.
Як повідомляв «Ракурс», в Україні амністували понад півтисячі засуджених неповнолітніх.