Ракурсhttps://racurs.ua/
Світові ціни на сировину впали до мінімуму з 2009 року (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n36127-svitovi-ciny-na-syrovynu-vpaly-do-minimumu-z-2009-roku-infografika.htmlРакурсА на початку тижня в Сінгапурі на конференції щодо сировинних ринків найпопулярнішим описом ситуації було словосполучення «довгострокова стагнація» — вона змінила довгостроковий «бичачий» ринок, або сировинний суперцикл, 2000-х років, пишуть «Ведомости».
.
Аналітики називають різні причини падіння цін на різну сировину. Так, сільськогосподарські товари подешевшали через дуже високий врожай, насамперед у США. Виняток — кава, яка стала найприбутковішою культурою через неврожай у Бразилії.
Зниження вартості металу викликано невпевненим відновленням світової економіки і уповільненням зростання в Китаї. Ціни на мідь наблизилися до рівнів середини 2010 років (6730 дол./т проти майже 10200 дол. в лютому 2011-го). Золото інвестори розлюбили: хедж-фонди беруть його в борг у центробанків і грають на пониження, відзначають експерти.
Індекс Bloomberg Commodity тільки з кінця червня втратив 12,5%. На думку експертів Citigroup, динаміка цін на сировину в основному залежатиме від глобальних макроекономічних факторів, які виглядають слабкими на період до 2016 року.
Так, в минулому десятилітті підйом на нафтовому ринку був викликаний швидким зростанням попиту і браком пропозиції, тепер же ці чинники помінялися місцями. Надлишок нафти у світі утворився багато в чому через невпинне зростання видобутку в США — з 2012 року приріст склав понад 3 млн бар. на день.
Аналітики відзначають, що відновленню ціни на нафту могло б посприяти зниження видобутку країнами ОПЕК, які у вересні добували максимум майже за два роки — 30,96 млн бар. на день. Ця інформація у вівторок спровокувала зниження ціни Brent на 3%. А наступного дня Саудівська Аравія знизила офіційну ціну продажу нафти, тим самим давши зрозуміти, що готова до більш низьких цін.
Крім іншого, проти країн-експортерів сировини грає долар, що зміцнюється, вказують аналітики Societe Generale. Так, у третьому кварталі доларовий індекс виріс на 7,7% до максимального показника за чотири роки.
-->-->
Нагадаємо, вчора ціни на нафту вперше за 17 місяців впали нижче 90 дол.