Ракурсhttps://racurs.ua/
У Кувейті допускають падіння ціни нафту до 76 доларів
https://racurs.ua/ua/n36732-u-kuveyti-dopuskaut-padinnya-ciny-naftu-do-76-dolariv.htmlРакурсТак, станом на 7.45 за Києвом ф'ючерси на Brent подешевшали на 1,23 дол. — до 88,98 дол./бар., знизившися раніше сьогодні до 87,74 дол. — мінімального значення з грудня 2010 року. Ф'ючерси на WTI знизилися на 1,14 дол. — до 84,68 дол./бар., пише Reuters.
.
Брокери відзначають, що гарною новиною стало різке збільшення Китаєм імпорту нафти. Зокрема, у вересні в порівнянні з серпнем імпорт виріс на 9,5%.
Разом з тим, Саудівська Аравія і Кувейт, що входять в ОПЕК, по всій видимості, не мають наміру скорочувати видобуток і готові миритися з падінням цін. Джерела агентства повідомляють, що представники Саудівської Аравії в особистих бесідах з учасниками ринку підтвердили свою готовність прийняти ціну на рівні 80 дол., якщо це допоможе країні боротися до конкурентами, включаючи США, де продовжує зростати видобуток сланцевої нафти.
У свою чергу міністр нафтової промисловості Кувейту Алі аль-Омаірі заявив державному інформагентству KUNA, що ОПЕК навряд чи скоротить видобуток нафти, оскільки це все одно не втримає ціни від падіння. За прогнозами чиновника, ціни на нафту можуть зупинитися в діапазоні 76-77 дол./бар. — це собівартість видобутку в США і Росії.
Країни ОПЕК зберуться на нараду 27 листопада. Деякі учасники організації пропонують знизити видобуток, який на сьогоднішній день становить 30 млн бар. на добу. На їх думку, це допоможе цінами повернутися до позначки 100 дол./бар. А доки найбільший виробник ОПЕК Саудівська Аравія у вересні підвищила видобуток з 9,6 до 9,7 млн бар. на добу.
Нагадаємо, минулого тижня нафтовий кошик ОПЕК подешевшав до чотирирічного мінімуму.