Новини

Вирок Буринського районного суду Сумської області у кримінальній справі відносно «Особа_1»

Вирок Буринського районного суду Сумської області від 09 жовтня 2014 року у кримінальній справі відносно «Особа_1»

Справа № 574/1132/14-к 

1-кп/574/89/2014 

 

ВИРОК 

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ
 
 

09 жовтня 2014 року                                                                                 м. Буринь

Буринський районний суд Сумської області
в складі: головуючого судді     -  Стеценко  В. С.
           секретаря                    -  Божок В.М.
           за участю прокурора  -  Кулич Є.М.
          
           обвинуваченого         -   ОСОБА_1

розглянувши  у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду міста  Буринь угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 220142001400000000038  від  17 липня 2014 року відносно ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця та мешканця  АДРЕСА_1, з освітою середньою спеціальною, розлученого, не працюючого, раніше  не судимого,  у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого  ч.1 ст. 110 КК України,
                                                                       В С Т А Н О В И В :

       Обвинувачений ОСОБА_1 на початку липня 2014 року перебував у м. Луганськ, де на центральній площі міста отримав від невстановленої особи 10 (десять) примірників друкованого видання газети «Луганський формат» НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_15, в якій містяться неправдиві відомості щодо самопроголошених Луганської та Донецької народних республік, що рівнозначно невизнанню сучасних кордонів України, тобто про зміну меж території України та порушення порядку, встановленого ст. ст. 2, 72, 73 Конституції України.
     Реалізуючи свій умисел, направлений на підтримання ідей терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР», а також викривлення фактів проведення антитерористичної операції,  ОСОБА_1 в липні 2014 року з газетами повернувся до м. Буринь, Сумської області і зберігав зазначені газети в особистому автомобілі ВАЗ 21041, реєстраційний номер НОМЕР_1. У період з 10 по 17 липня 2014 року, перебуваючи на місцевому ринку, він передав по одному примірнику газети громадянам України ОСОБА_2, ОСОБА_3, а також двом невстановленим особам, тим самим розповсюдив її.
Крім того, в період з квітня по липень 2014 року, ОСОБА_1, використовуючи Інтернет-ресурси Skype, odnoklassniki.ru, VK.com, за допомогою належного йому комп'ютерного обладнання, за місцем свого проживання відправляв:
-          користувачу «ОСОБА_9» повідомлення від ІНФОРМАЦІЯ_4 з посиланням ІНФОРМАЦІЯ_16 на відеоролик під назвою ІНФОРМАЦІЯ_5, в якому містяться відомості з підтримкою ідей відділення Донецької та Луганської областей від території України, закликами до підтримки терористичних організацій, які протистоять силам антитерористичної операції, що рівнозначно закликам до невизнання сучасних кордонів України;
-          користувачу «ОСОБА_10» - повідомлення від ІНФОРМАЦІЯ_6 з посиланням          ІНФОРМАЦІЯ_17          на публікацію під назвою «Украинцы как поставщики внутренних органов», в якій містяться неправдиві відомості, спрямовані на дискредитацію проведення антитерористичної операції на сході України;
-          користувачу «ОСОБА_11» - повідомлення від ІНФОРМАЦІЯ_7 з посиланням ІНФОРМАЦІЯ_18 на відеоролик під назвою ІНФОРМАЦІЯ_8 в якому популяризується збройне протистояння силам антитерористичної операції на підтримку ідеї відділення Донецької та Луганської областей від території України;
-          користувачу «ОСОБА_12» - повідомлення від ІНФОРМАЦІЯ_9 з приєднаним відеороликом під назвою ІНФОРМАЦІЯ_10, в якому містяться відомості про викривлення подій в ході проведення антитерористичної операції, спрямовані на підтримку збройного протистояння силам АТО, популяризацією ідеї переходу військовослужбовців ЗСУ на бік так званих «ополченців»;
-          користувачу «ОСОБА_13» - повідомлення від ІНФОРМАЦІЯ_11 з посиланням ІНФОРМАЦІЯ_19 на публікацію під назвою ІНФОРМАЦІЯ_12 в якій містяться відомості про фактичне створення нового державного утворення на території Донецької та Луганської областей під назвою «Новороссия», а факт збройного протистояння силам АТО висвітлюється як національно-визвольна боротьба. Наприкінці статті міститься відеоролик під назвою «Безумие власти. Юго-Восток.» в якому містяться відомості про викривлення подій в ході проведення антитерористичної операції спрямовані на дискредитацію української влади та підтримку ідеї відокремлення Донецької та Луганської областей від України;
-          користувачу ОСОБА_6 - повідомлення від ІНФОРМАЦІЯ_13 з посиланням ІНФОРМАЦІЯ_20 на відеоролик під назвою ІНФОРМАЦІЯ_14: Сегодня открыл лицо командующий отрядом самооборони ОСОБА_14, в якому містяться відомості про викривлення подій в ході проведення антитерористичної операції спрямовані на дискредитацію української влади, підтримку та популяризацію збройного протистояння силам АТО.
Враховуючи вищевикладене, вказані матеріали містять відомості на підтримку ідей відділення Луганської та Донецької областей від України, створення на їх територіях нової суверенної держави, закликами про підтримку терористичних організацій, які протидіють силам АТО, що рівнозначно закликам невизнання сучасних кордонів України, тобто про зміну меж території України на порушення встановленого Конституцією України порядку.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 обвинувачується у розповсюдженні матеріалів, які містять заклики до вчинення дій, спрямованих на зміну меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, тобто вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України.
          Органами досудового слідства дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 110 КК України, тобто  розповсюдження матеріалів, які містять заклики до вчинення дій, спрямованих на зміну меж території України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
         Під час досудового розслідування між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області радником юстиції Кулич Є.М. обвинуваченим  ОСОБА_1  17 вересня 2014 року укладена угода про визнання винуватості.
           Згідно з угодою ОСОБА_1 під час досудового розслідування. повністю визнав свою винуватість у розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, тобто у вчиненні злочину середньої тяжкості за ч. 1 ст. 110 КК України, активно сприяв у проведенні кримінального провадження щодо нього та зобов'язується беззастережно визнати під час судового провадження свою винуватість у вчиненні вказаного кримінального правопорушення в обсязі підозри.
          Покарання ОСОБА_1 узгоджене з урахуванням ступеню тяжкості злочину, особи обвинуваченого, повного визнання ним своєї вини, позитивної характеристики, того, що він раніше не судимий та наявності обставин, що пом'якшують покарання: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, а також відсутності обставин, що обтяжують покарання.
          Сторони погоджуються на призначення ОСОБА_1 покарання за ч. 1 ст. 110 КК України у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.
З урахуванням ст. 75 КК України сторони також погоджуються на звільнення ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням строком на 1 (один) рік, з покладенням на нього, відповідно до ст. 76 КК України, наступних обов'язків:
1)          не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
2)          повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання;
3)          періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
           Розглядаючи питання про затвердження угоди, суд виходить з наступного.             
            Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
          У відповідності до ч.4 ст.469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
           Злочин у вчиненні якого обвинувачений ОСОБА_1 визнав себе винним віднесений до середньої тяжкості, а отже угода відповідає вимогам закону.
            Судом встановлено, що ОСОБА_1 цілком розуміє положення ч.ч. 4,5 ст.474 КПК України та з'ясовано, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.  Також  встановлено, що умови угоди не суперечать вимогами, Кримінального процесуального Кодексу та Кримінального Кодексу України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості.
             Обвинувачений  ОСОБА_1 погоджується на затвердження угоди та призначення узгодженого покарання.
                               Виходячи з викладеного суд дійшов до висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області радником юстиції Кулич Є.М. та обвинуваченим  ОСОБА_1
     На підставі викладеного та керуючись ст. ст.  314, 373, 374, 468, 474, 475 КПК України,
                                                      З А С У Д И В :

                     Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 17 вересня 2014 року між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області радником юстиції Кулич Є.М. та обвинуваченим  ОСОБА_1  у кримінальному провадженні № 220142001400000000038  від  17 липня 2014  року.
                ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення  волі строком на 3 (три) роки.
                У відповідності зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання  з випробуванням  з іспитовим строком 1 (один) рік.
        Згідно зі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1 слідуючи обов'язки : не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально - виконавчу інспекцію про зміну місця проживання  та періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи.
            Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ч.3 ст.394 КПК України, до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
            Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Головуюча суддя:                                                                        В.С.Стеценко

Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter