Глава МИД Литвы посоветовал россиянам-беглецам от мобилизации бороться с путиным дома
https://racurs.ua/n175070-glava-mid-litvy-posovetoval-rossiyanam-kotorye-ubegaut-ot-mobilizacii-borotsya-s-putinym-doma.htmlРакурсЛитва не буде надавати притулок тим, хто тікає від відповідальності.
Росіяни мають залишитись у себе і боротися. З путіним, — написав у Твіттер міністр закордонних справ Литви Габріелус Ландсбергіс.
Латвія, Литва, Естонія та Фінляндія не видаватимуть гуманітарні та інші візи громадянам рф, які уникають мобілізації.
Після оголошення про початок мобілізації у росії тисячі чоловіків намагаються залишити країну. Країни Балтії вже раніше запровадили обмеження на видачу віз росіянам, зокрема заборонивши в’їзд по туристичних шенгенських візах, виданих у третіх країнах.
Усі країни Євросоюзу неодноразово наголошували, що обмеження не стосуються тих, хто їде з гуманітарних причин. Однак останніми днями країни, які мають сухопутний кордон із росією, заявили, що втеча від мобілізації не розглядається як гуманітарна причина.
Литва розглядатиме запит на гуманітарні візи в індивідуальному порядку залежно від кожного випадку, залишивши можливість приїхати російською владою, яку переслідує, заявив Ландсбергіс.
У ФРН навпаки — готові давати притулок для росіян.
Росіяни, які тікають від мобілізації і є політично переслідуваними, можуть отримати захист у Німеччині, заявила 23 вересня міністерка внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер. Перед цим потрібно буде пройти перевірку, додала вона в інтерв’ю газеті Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
Всі, хто мужньо виступає проти путінського режиму і тому наражає себе на більшу небезпеку, може подати заяву на отримання притулку в Німеччині через політичне переслідування, — сказала Фезер і додала, що дезертири, яким загрожують репресії, можуть отримати захист у Німеччині.
Також дедалі більше політиків Німеччини виступають за надання притулку росіянам, які тікають від мобілізації.
Хто не бажає брати участь як солдат у вбивчій агресивно війні путіна проти України, яка порушує міжнародне право, і тому біжить з росії, варто надати політичний притулок у Німеччині, — заявила керуюча справами парламентської фракції правлячої партії «Союз-90"/Зелені» у Бундестазі Ірене Міхаліч.