Ракурсhttps://racurs.ua/
Китай следит за войной рф против Украины, планируя будущие шаги - генсек НАТО
Китай следит за войной рф против Украины, планируя будущие шаги — генсек НАТО
https://racurs.ua/n179444-kitay-sledit-za-voynoy-rf-protiv-ukrainy-planiruya-buduschie-shagi-gensek-nato.htmlРакурсКитай стежить за повномасштабною війною росії проти України з метою планування своїх майбутніх кроків. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Японії.
.
Китай стежить за війною рф проти України та отримує уроки, які можуть вплинути на його майбутні рішення, — заявив Столтенберг.
Про це повідомляє прес-служба Північноатлантичного альянсу.
З його слів, вторгнення росії в Україну — це не просто європейська криза, а виклик міжнародному порядку.
Генсек НАТО подякував Японії за антиросійські санкції, а також за гуманітарну допомогу Україні.
Нагадаємо, як писало видання The Washington Post, за оцінками Кільського інституту світової економіки, з моменту російського вторгнення США і Європа пообіцяли надати Україні військову та економічну допомогу на суму близько 100 млрд дол. росія також потребує іноземної допомоги. У неї закінчується все — від артилерійських снарядів до безпілотників і ракет. Але лише дві відомі нам країни-ізгої — Іран і КНДР — поки що готові надати кремлю військову техніку.
Найбільшим відсутнім військовим постачальником рф є Китай — найбільший у світі експортер високотехнологічних товарів і четвертий за величиною експортер зброї. Пекін може відіграти для рф таку ж роль, яку США для України. Китай намагається балансувати, адже йому вигідно торгувати з рф на хороших умовах. За даними дослідників Silverado Policy Accelerator, Китай став найбільшим джерелом імпорту для кремля — зокрема, напівпровідників, необхідних рф для виробництва військового й цивільного обладнання. Китай скористався тим, що Apple і Samsung припинили продавати смартфони в рф, і захопив 70% російського ринку в третьому кварталі 2022 року.
Очільник Китаю Сі не хоче опинитися на боці тих, хто може програти. Financial Times повідомляє, спираючись на розмови з китайськими урядовцями, що «Пекін зараз сприймає ймовірність того, що рф не зможе перемогти Україну і вийде з конфлікту „другорядною державою“, значно ослабленою економічно і дипломатично на світовій арені». Іншими словами, переможена рф може виявитися не дуже корисним майбутнім союзником для Китаю — ще однієї країни, яка має небагато друзів у світі. А Китай, як найбільша торговельна держава світу, не може дозволити собі опинитися в такій ізоляції, в якій опинилася росія.
Загрузка...