Ракурсhttps://racurs.ua/
Умер чешский писатель Милан Кундера
Умер Милан Кундера, автор романа «Невыносимая легкость бытия»
https://racurs.ua/n185040-umer-milan-kundera-avtor-romana-nevynosimaya-legkost-bytiya.htmlРакурсЧесько-французький письменник Мілан Кундера, автор роману «Нестерпна легкість буття», помер у віці 94 років.
.
Про це 12 липня повідомляє Reuters з посиланням чеського мовника ČT24. Інформацію про смерть письменника підтвердили AFP у бібліотеці його рідного міста Брно, яка носить його ім’я.
Кундера був автором таких книг, як «Нестерпна легкість буття», «Безсмертя», «Книга сміху й забуття» та інших. Його вважають одним з найвидатніших романістів XX століття.
Багато років Кундері пророкували Нобелівську премію, яку він так і не отримав. Але отримав широке визнання. Його книги перекладені десятками мов.
Він опинився у чудовій компанії Володимира Набокова, Умберто Еко, Хорхе Луїса Борхеса та інших письменників-інтелектуалів минулого століття, які залишилися без найвищої літературної нагороди.
Кундера народився у 1929 році у чехословацькому Брно у родині музикознавця Людвіка Кундери — учня знаменитого композитора Леоша Яначека.
Мілан вчився грати на фортепіано, юнаком написав цикл пісень до віршів Аполлінера. Музика грала найважливішу роль та у його літературних творах.
DOPLNĚNÍ: Zemřel spisovatel Milan Kundera.https://t.co/Mbg2tgII9npic.twitter.com/2r9UTkiOFv
— ČT24 (@CT24zive) July 12, 2023
Після радянської окупації Чехословаччини у серпні 1968 року Мілан Кундера брав участь у «Празькій весні», за що був позбавлений можливості викладати, а його книги вилучили з усіх бібліотек країни. Письменник був змушений переїхати до Франції.
У 1970 Кундеру виключили з Комуністичної партії Чехословаччини і незабаром заборонили друкуватися. У 1975 році він отримав виїзну візу та залишив батьківщину. З того часу він жив у Франції, а 1981 року отримав французьке громадянство.
Кундера був одним з найвідоміших вихідців з Чехії за кордоном, поряд з Францом Кафкою та Вацлавом Гавелом. Його неодноразово згадували як кандидата на здобуття Нобелівської премії з літератури.
Особливу популярність письменникові принесли романи «Жарт» і «Нестерпна легкість буття». Побоюючись неправильної інтерпретації, він не перекладав свої книги й не давав інтерв’ю.
Загрузка...