В Белом доме объяснили, что означает письмо с перечнем реформ
https://racurs.ua/n187680-v-belom-dome-obyasnili-chto-oznachaet-pismo-s-perechnem-reform.htmlРакурсАдміністрація США пояснила, що означає лист із переліком реформ для України, який оприлюднили медіа у понеділок, 25 вересня.
Нагадаємо, Сполучені Штати запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України.
У Білому дому на запит «Голосу Америки» сказали, що список реформ є робочою версією, вона має рекомендаційний характер, а надання допомоги не залежить напряму від його виконання.
Раніше Посольство США в Україні заявило, що «метою цих зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами.
Результати обговорення щодо реформ не є умовою для оборонної допомоги, роз’яснили в Білому домі на запит «Голосу Америки».
Напередодні засідання координаційної платформи донорів, що відбувається 26 вересня в Брюсселі, український уряд обговорює реформи з ЄС, а також зі США.
Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков так повідомив у Twitter про свою розмову з генеральним директором Єврокомісії з питань сусідства та розширення Гертом Яном Купманом напередодні засідання донорів:
Обговорили план щодо України — ключовий середньостроковий документ і продовжуємо втілювати ключові реформи: державне-приватне партнерство, будівництво, регіональний розвиток, верховенство права тощо.
А прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів онлайн зустріч зі спецпредставницею з відновлення України Пенні Пріцкер.
Енергетика, розмінування, відновлення житла, критичної інфраструктури й економіки — наші найперші напрями. Рухаємось у реформах на шляху до ЄС і НАТО, — твітує Шмигаль.
В Посольстві США також нагадали, що під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським президент США Джо Байден підкреслив важливість створення сприятливого бізнес-середовища та подолання корупції.
Так само як ми прагнемо допомогти українському народу захистити себе зараз, ми також прагнемо допомогти йому відновитися і відбудуватися для майбутнього, включаючи підтримку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, створення середовища, в якому бізнес зможе процвітати, а американські та європейські компанії захочуть інвестувати, — заявив тоді Байден.