Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Farmacija
За крок до людини: китайським вченим вдалося клонувати мавпу (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n100137-za-krok-vid-ludyny-kytayskym-vchenym-vdalosya-klonuvaty-mavpu-foto-video.htmlРакурсГрупі вчених з Китайської академії наук вдалося зробити прорив у клонуванні: вони створили дві ідентичні особини макак. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Cell.
.
Клонованих макак-крабоїдів назвали Чжунчжун і Хуахуа, від слова Zhonghua, що позначає народ Китаю.
Дві копії мавпи створили за допомогою тієї ж методики, яку вже застосовували для клонування ссавців, зокрема, відомої овечки Доллі. Передбачалося, що раніше розроблений метод клонування не спрацював би у випадку з приматами, однак китайським біологам вдалося створити власну технологію.
На поліпшення методики вченим знадобилося два роки. Генетики зізнаються, що вони зіткнулися з «величезною кількістю помилок і невдач»: перші клони жили всього кілька годин після народження. Тепер же, завдяки новій методиці, не існує ніяких перешкод, окрім етичних, для клонування людини.
«Для клонування приматів, в тому числі й людей, технічних перешкод більше немає. Причина, з якої ми наважилися зруйнувати цей бар’єр — виробництво моделей тварин, які допоможуть у лікуванні людей», — розповів співавтор дослідження, відомий китайський біолог Му-Мінг Пу.
Хоча раніше вчені вже заявляли про «клонування» мавп, ті були всього лише однояйцевими близнятами, а не клонами. В даному випадку макаки повністю ідентичні і нормально розвиваються. Їх вік — вісім і шість тижнів.
Уряд вже виступив із підтримкою проекту біологів і готовий надати допомогу в подальшому вивченні розвитку клонованих приматів. Дослідження китайських вчених в першу чергу спрямовані на розробку методів боротьби з раком і генетичними захворюваннями.
Як повідомлялося раніше, управління із запліднення і ембріології людини Великої Британії дозволило науковцям Інституту Френсіса Кріка генетично модифікувати людські ембріони. Ключовою метою дослідження є виявлення генів, необхідних ембріонам для успішного розвитку.