Новини
Ракурс
Фото: olympic.org

Зимова Олімпіада: як змінювався дизайн олімпійських медалей протягом сторіччя (ФОТО)

9 лют 2018, 12:47

Сьогодні у південнокорейському Пхьончхані відбудеться церемонія відкриття зимової Олімпіади-2018, після чого розпочнеться активна фаза міжнародних змагань із зимових видів спорту.


.

Першим українцем, який брав участь у зимовій Олімпіаді 1924 року був польський біатлоніст українського походження Степан Вітковський. В свою чергу, вперше Україна делегувала своїх спортсменів на Олімпіаду-1994, що проходила у Ліллехаммері. Саме тоді фігуристка Оксана Баюл стала першою олімпійською чемпіонкою незалежної України.

Першу медаль, бронзову, принесла Україні біатлоністка Валентина Цербе. Загалом біатлоністи вибороли нашій країні найбільше медалей: Цербе бронзу у 1994 році, Петрова срібло у 1998 році в Нагано, Лілія Єфремова бронзу у 2006 році в Турині. Ще одну бронзову медаль із Туринської олімпіади привезла пара фігуристів Руслан Гончаров і Олена Грушина. Також біатлоністки відзначилися і на Олімпіаді в Сочі.

Дизайн олімпійських медалей на зимових іграх традиційно відрізняється від Олімпійських ігор. На сьогодні зовнішній вид нагород повинен мати обов’язкові візуальні елементи, визначені Міжнародним олімпійським комітетом, причому МОК дає “остаточне схвалення”. Наприклад, грецька богиня перемоги не повинна відображатися на лицьовій стороні. Окрім цього, медаль повинна мати олімпійську емблему, повну назву ігор, назву спорту чи дисципліни, а також емблему OCOG — оргкомітету Олімпійських ігор. Також на медалі повинні відображатися унікальні культурні та естетичні елементи, вибрані та затверджені OCOG.

Фото: XXIII Зимові Олімпійські ігри 2018, Пхьончхан

На Олімпіаді-2018 у Південній Кореї головним мотивом нових медалей є повага до національної культури. Натхненням для авторів медалей послужив Хангиль — корейський алфавіт. Медалі також присвячені прагненням і зусиллям атлетів, яких вони докладають для перемоги на Олімпійських іграх. Вага золотих медалей становить 586 г, срібних — 580 г, а бронзових — 493 г. Всього було виготовлено 259 медалей.

Фото: I Зимові Олімпійські ігри, 1924, Шамоні

Фото: II Зимові Олімпійські ігри, 1928, Санкт-Моріц

Фото: IV Зимові Олімпійські ігри, 1936, Гарміш-Партенкірхен

Фото: VI Зимові Олімпійські ігри, 1952, Осло

Фото: XII Зимові Олімпійські ігри, 1976, Інсбрук

Фото: XVII Зимові Олімпійські ігри, 1994, Ліллехамер

Фото: XVIII Зимові Олімпійські ігри, 1998, Нагано

Фото: XIX Зимові Олімпійські ігри, 2002, Солт-Лейк-Сіті

Фото: XX Зимові Олімпійські ігри, 2006, Турин

Фото: XXI Зимові Олімпійські ігри, 2010, Ванкувер

Фото: XXII Зимові Олімпійські ігри, 2014, Сочі

Фото: XXIII Зимові Олімпійські ігри, 2018, Пхьончхан

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter






Загрузка...