Ракурсhttps://racurs.ua/
Матеуш Моравецький. Фото: 112
Прем'єр Польщі: Закон про Інститут нацпам’яті став реакцією Варшави на «польські табори смерті»
https://racurs.ua/ua/n101192-premier-polschi-zakon-pro-instytut-nacpam-yati-stav-reakciieu-varshavy-na-polski-tabory-smerti.htmlРакурсОчільнику уряду Польщі Матеушу Моравецькому під час Мюнхенської конференції з безпеки довелося виправдовуватися за прийняття скандального закону про Інститут національної пам’яті. Про це повідомляє «Європейська правда».
.
Після запланованого виступу прем'єра кілька глядачів йому звернулися до нього із запитаннями щодо закону, серед них — журналіст з Ізраїля, матір якого втекла з Польщі під час єврейських погромів наприкінці 30-х років ХХ століття.
«Моя мати після того пообіцяла, що більше не скаже жодного слова польською. З новим польським законом я стаю злочинцем через те, що про це розповів. Скажіть, навіщо вам це? Ви лише залучаєте більше уваги до цих звірств», — звернувся журналіст до Моравецького.
Моравецький відповів, що прийняття закону — вимушений крок, і таким чином Варшава відреагувала на некоректні заяви зі згадками Польщі у світових ЗМІ.
«Минулого року польські посольства за кордоном мали 160 разів реагувати на вислови „польські табори смерті“. Чому ми маємо досі це робити? Це були німецькі нацистські табори, тоді не було незалежної Польщі», — відповів прем'єр.
Як відомо, президент Польщі Анджей Дуда підписав і передав до Конституційного суду закон про ІНП, який наприкінці січня ухвалили польські Сейм та Сенат. Він вимагає перевірки конституційності положень документу, які мають бути максимально точними для розуміння громадянами.
На сайті польського Конституційного суду вказано, що буде перевірена та частина документу, в якій містяться згадки про українських націоналістів та «Східну Малу Польщу».
Закон про ІНП Польщі викликав негативні реакції у багатьох країнах світу, зокрема і в Україні та Ізраїлі. Цей документ передбачає кримінальну відповідальність за звинувачення поляків у причетності до злочинів нацистів проти євреїв під час Другої світової війни, за саму згадку про «польські табори смерті», а також за заперечення так званих «злочинів українських націоналістів».