Ракурсhttps://racurs.ua/
Олег Сенцов. Фото: Громадське радіо
Де Олег Сенцов: бранець Кремля зник з колонії «Білий ведмідь» на Уралі
https://racurs.ua/ua/n101604-de-oleg-sencov-branec-kremlya-znyk-z-koloniyi-bilyy-vedmid-na-urali.htmlРакурсПолітв’язень РФ Олег Сенцов відсутній у виправній колонії № 8 в місті Лабитнангі, де він повинен знаходитися. Про це повідомила правозахисна організація «РосУзник» на своїй сторінці в Facebook, а також правозахисник Яна Гончарова.
.
«У неділю переслали ФСВП-листом кілька листів Олегу Сенцову. Сьогодні з Лабитнангі прийшла відповідь. Де Олег Сенцов?», — йдеться в повідомленні з прикріпленим скріншотом відповіді про відсутність Сенцова в колонії.
Сестра політв’язня Наталія Каплан заявила, що в черговій частині їй відмовилися надати інформацію, по телефону начальника колонії ніхто не відповідає.
14 лютого Сенцов вперше зателефонував із колонії «Білий ведмідь» до своєї сестри Наталі Каплан. Розмова тривала всього три хвилини. За словами сестри Сенцова, він сподівається на обмін. Тоді вона намагалася йому пояснити, що політв’язні відокремлені від полонених і його процес обміну не стосується.
Нагадаємо, торік у жовтні Олег Сенцов прибув до ВК-8 міста Лабитнангі («Білий ведмідь»). Це місто розташоване на північ від Північного полярного кола, поруч тече річка Об. Влітку середня температура там сягає 15 градусів тепла. Однак, місцеві мешканці Ямало-Ненецького автономного округу описують це місце як «крижану пустелю» і кажуть, що іноді взимку температура в Лабитнангі опускається до — 45 градусів.
Адреса для листів: 629400 Ямало-Ненецький автономний округ, місто Лабитнангі, вулиця Північна 33. Сенцову Олегу Геннадійовичу, 1976 р. н.
Нагадаємо, Сенцова почали етапувати у вересні 2017 року.
Як відомо, чотири роки тому Сенцова викрали в окупованому Криму і доставили до СІЗО Москви. ФСБ інкримінувала йому «підготовку терактів». На суді український режисер повідомив, що до нього застосовувалися тортури.
У серпні 2015 року російський суд засудив його до 20-річного ув’язнення в колонії суворого режиму.
«Я вважаю себе активістом Майдану. Але це не означає, що я злочинець. Майдан — це головний вчинок, який я зробив у своєму житті. Але це не означає, що я радикал, спалював „Беркут“ або пив чиюсь кров», — зазначив Сенцов.
Окрім цього, спочатку Росія відмовлялася видати Україні Сенцова, стверджуючи, що він є громадянином РФ. Однак, в жовтні 2016 року російський омбудсмен Тетяна Москалькова в своїй «Доповіді уповноваженого з прав людини в РФ за 2015 рік» офіційно визнала наявність у Сенцова українського громадянства.
Міжнародні правозахисні організації стали на бік режисера, звинувативши суд у несправедливому й політично невмотивованому рішенні.