Найсильніша магнітна буря 2018 року накрила Землю (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n102444-naysylnisha-magnitna-burya-2018-roku-nakryla-zemlu-foto.htmlРакурсНайбільша магнітна буря року зареєстрована на Землі минулої ночі. У максимумі амплітуда коливань магнітного поля планети досягла двох балів за п’ятибальною шкалою. Згідно з інформацією Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США NOAA, магнітні бурі такого класу здатні помітно впливати на навігацію морських і загальних авіаційних систем, а також на енергосистеми, розташовані на високих широтах.
Окрім цього, магнітні бурі можуть стати причиною сонливості, головного болю, емоційної нестабільності і загального погіршення самопочуття.
Також остання магнітна буря може чинити значний вплив на роботу космічних апаратів. У свою чергу, полярні сяйва можна буде побачити до широти 50 градусів.
До цього в поточному році геомагнітних штормів такого рівня не спостерігалося.
Нагадаємо, що востаннє магнітні бурі атакували Землю 8 і 9 березня.
Сильні магнітні бурі трапляються близько 200 разів за сонячний цикл, який триває 11 років (тобто більше 18 разів на рік). Наслідком магнітної бурі може бути короткочасний збій GPS-навігації та низькочастотної радіонавігації.
Сонячним вітром, посилений вплив якого зараз відчуває Земля, називається потік плазми, який безперервно випливає з атмосфери Сонця в усіх напрямках і заповнює собою всю Сонячну систему. Найбільш швидкі потоки сонячного вітру випливають з найбільш холодних ділянок сонячної корони, які називаються корональними дірами. Так як корональні діри часто «живуть» по кілька обертів Сонця (тобто по кілька місяців), то продуковані ними швидкі потоки вітру також є стабільними утвореннями. Деякі з них за цей час атакують Землю кілька разів — при кожному повороті Сонця до Землі відповідною стороною. Магнітні бурі, що виникають при таких ударах, є повторюваними — вони розділені кроком у 27 днів, що збігається з періодом обертання Сонця.