Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Конфликты и законы
Латвія видворила очільника офісу «Аерофлоту» й одного диппредставника РФ
https://racurs.ua/ua/n102889-latviya-vydvoryla-ochilnyka-ofisu-aeroflotu.htmlРакурсЛатвія висилає очільника офісу «Аерофлоту» й одного дипломатичного представника РФ. Про це поінформувала представниця Державної прикордонної охорони Крістіне Петерсоне, передає портал Delfi.
.
«Сьогодні прикордонники під час імміграційного контролю прибули до громадянина Росії і видворили його з країни у встановленому законом про імміграцію порядку», — зазначила вона.
Сокольников включений у «чорний список» за рішенням міністра внутрішніх справ Ріхарда Козловскіса. Очільник МВС не прокоментував причини включення Сокольникова до списку.
Водночас міністр закордонних справ Едгар Ринкевич днями заявив, що «цей чоловік займався в Латвії чим завгодно, тільки не своїми прямими обов’язками». Його дії були кваліфіковані як незаконний збір інформації.
Крім висилки Сокольникова, було прийнято рішення про видворення з Латвії одного зі співробітників російського посольства на знак солідарності з Великою Британією щодо «справи Скрипаля».
В свою чергу Мальта і Словаччина відкликали своїх диппредставників для політичних консультацій.
Уряд Мальти засудив атаку у Солсбері і погодився із висновками Лондона, що за цією атакою, з високою ймовірністю, стоїть Росія.
Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак повідомив, що для Словаччини це серйозний дипломатичний крок.
Раніше прем'єр-міністр Петер Пеллегріні заявив, що Словаччина не висилатиме російських дипломатів на знак солідарності з Великою Британією через «справу Скрипаля».
Водночас, президент Словаччини Андрій Кіска розкритикував уряд за відмову від висилки дипломатів, вимагаючи підтримати Лондон.
Загалом п’ять країн ЄС досі жодним чином не відреагували на британсько-російський скандал. Це Австрія, Кіпр, Греція, Словенія та Португалія, які не заявляли про видворення російських дипломатів чи відкликання своїх послів із Росії.
Також не долучилися до дипломатичних обмежень Сербія, Боснія, Туреччина та Ватикан.
Із міжнародних організацій не відреагували Рада Європи та ОБСЄ.
Як повідомлялося, сьогодні уряд Чорногорії прийняв рішення про висилку диппредставника Росії і відкликання угоди щодо призначення почесного російського консула.