Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Daily Mail
Китайська космічна станція згоріла в атмосфері: уламки впали в океан біля Таїті (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n103086-kytayska-kosmichna-stanciya-zgorila-v-atmosferi-ulamky-vpaly-v-okean-bilya-tayiti-foto.htmlРакурсКитайська космічна станція «Тяньгун-1» увійшла в атмосферу Землі в понеділок о 3.15 за Києвом. Частина уламків впали у південній частині Тихого океану, пише «ВВС Україна» з посиланням на Китайське космічне агентство.
.
За словами астронома Джонатана Макдавела із Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики, станція, ймовірно, впала на північний захід від Таїті.
Фахівці Європейського космічного агентства прогнозували, що уламки «Тяньгун-1» впадуть на Землю в період з 30 березня по 2 квітня. Зазвичай великі космічні апарати за допомогою ракетних двигунів виводяться у віддалений район в південній частині Тихого океану. На океанському дні в цьому районі на площі близько 1500 кв. км знаходяться уламки вже близько 260 супутників. Але цей варіант виявився неможливим після втрати керування станцією у 2016 році.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у зону можливого падіння уламків станції входять Португалія, Іспанія, Італія, Греція, Туреччина, території центральноазіатських республік (за винятком Казахстану), Китай, Японія, вся Африка, країни Азії, Океанії, Австралія, США, Мексика, країни Центральної і Південної Америки.
Лабораторія Tiangong-1 («Тяньгун-1» або «Небесний палац»), яку Пекін запустив у 2011 році та описував як «сильний політичний символ» країни, вийшла з ладу у 2016 році. Після кількох місяців спекуляцій, офіційний Китай підтвердив втрату контролю над космічною станцією, а також те, що це може призвести до її падіння на Землю.
Китайське космічне агентство інформувало ООН, що «Тяньгун-1» увійде в атмосферу Землі в період між жовтнем 2017 року та квітнем 2018 року. За весь час роботи «Тяньгун-1» відвідали шестеро космонавтів, у тому числі перша китайська жінка, яка побувала в космосі.