Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Волинська обласна рада
Справу про грабіж і перешкоджання роботі журналістів каналу ZIK відправлено на повторний розгляд суду
https://racurs.ua/ua/n103227-spravu-pro-grabij-i-pereshkodjannya-roboti-jurnalistiv-kanalu-zik-vidpravleno-na-povtornyy.htmlРакурсАпеляційний суд задовольнив скаргу прокуратури Київської області, яка вимагала нового судового розгляду справи про грабіж і перешкоджання роботі журналістів каналу ZIK, повідомив у своєму Facebook речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.
.
Йдеться про інцидент, який стався 28 квітня 2015 року. Знімальна група каналу ZIK працювала поруч із маєтком доньки колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря в селі Лісники Київської області. Зять посадовця Олег Поліщук зі своїм знайомим Сергієм Гаврилком напали на представників ЗМІ, вдерлися в службове авто, побили оператора, викрали техніку та втекли.
Згодом прокуратура Києво-Святошинського району визнала постраждалими журналістів проекту «Наші гроші» Надію Бурдей та оператора Максима Шелеста. За фактом перешкоджання журналістській діяльності відкрили кримінальне провадження. Матеріальні збитки журналістів оцінили в 70 тис. грн.
Дії зятя Чеботаря Олега Поліщука кваліфіковали за ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та за ч. 2 ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу України. Справу розслідували слідчі Києво-Святошинського, а згодом Ірпінського райвідділків ГУ МВС України. Але 7 лютого 2018 року Києво-Святошинський райсуд Київської області кримінальне провадження закрив. Прокуратура Київської області не погодилися з таким рішенням і подала апеляцію. Після її розгляду попередню ухвалу суду скасували, а справу ще раз направлено до суду першої інстанції.
Сам Чеботар називав журналістів програми «Наші гроші» провокаторами, брехунами та маніпуляторами. Журналісти звинувачувалися в незаконному збиранні конфіденційної інформації про сім’ю Чеботаря. Але у їхніх діях складу злочину прокуратура Київської області не знайшла і закрила кримінальне провадження. 13 травня 2015 року Сергій Чеботар подав у відставку.
Як повідомляв «Ракурс», Чеботар також фігурував у справі про «рюкзаки Авакова».